Jak ušít plenkovník

Je to vlastně taková šikovná taška na přebalování miminka. I když existují i plenkovníky skládací, tašku považujeme za mnohem praktičtější. Podívejte se, jak ušít plenkovník za jedno odpoledne.

Jak by měla vypadat ideální taška na plenky? Mít širokou základnu, (takže se snadno postaví do auta) a mělo by se do vejít všechno včetně několika plenek, hraček, občerstvení a samozřejmě nápojů. A nesmí jí chybět ani boční kapsy.

Co budete potřebovat:

  • starou prostornou kabelku
  • výztuhy
  • látku

Jak ušít plenkovník

Je to vlastně docela jednoduché. Velký vnitřní prostor kabelky rozdělíte za pomoci kartónu nebo umělohmotných přepážek na několik menších. Sem se pohodlně směstná vše, co pro přebalování dítěte potřebujete a přitom si zachováte maximální přehlednost.

Pro lepší efekt a delší odolnost potáhněte výztuhy vhodnou látkou a přišijete je ze stran do velké kabelky. Spodní stranu přišívat nemusíte a ani by to nebylo dost dobře možné. Samozřejmě lze při této příležitost našít na tašku také dostatečně velké kapsy, které pojmou třeba lahvičku s kojeneckou výživou nebo jiné pomůcky, které chcete mít neustále po ruce. Prostornou kabelku koupíte za pár korun v secondhandu a ani ostatní pomůcky vás nebudou stát příliš mnoho, takže víceméně to jediné, co nakonec do plenkovníku investujete, budete trocha vašeho času.

Jako odměnu však získáte opravdu praktického pomocníka, kterého si navíc budete moci po všech stránkách přizpůsobit. Velikost vnitřního členění je jen a jen na vás a stejně tak i počet a umístění kapes. A pokud všijete dovnitř navíc i praktické poutko na dudlík (bohatě postačí obyčejná látková stuha, opatřená patentem), získáte plenkovník, který se více než vyrovná těm, které můžeme čas od času zahlédnout v obchodech.

Jak vše ještě vylepšit

Možná vám teď plenkovník přijde prostorný dost. Ale co si počít s uložením nejrůznějších drobností? Hodit se může ledasco od vzorečků mastí z lékárny až po řetízek na dudlík do kočárku, který se však, pro své malé rozměry, ve velkém plenkovníku jen těžko hledá.

Potáhněte proto některé výztuhy dvojitě (nebo třeba všechny) a do horní vrstvy prořízněte dlouhý otvor – horizontálně, samozřejmě. Ten poté stačí opatřit zipem a získáte další prostornou kapsu pro všechno, co by se jinak zakutálelo někam do útrob vašeho plenkovníku.

Chybět by neměly ani nejrůznější ozdoby, které udělají z obyčejné úpravy staré kabelky skutečně umělecké dílo. Nabízí se zejména nejrůznější textilní vzory, které můžete vytvořit ze zbytků látek. Krásně vypadají i květiny z látkových stuh nebo třeba vyšité jméno vašeho děťátka, samozřejmě barevnou bavlnkou. A pokud se vám vaše dílo opravu podaří, můžete ho bez obav i darovat některé nastávající mamince jako velmi praktického pomocníka.

Zanechte odpověď