Jak ušít tašku z riflí

Máte doma milovaný kousek, který vám už jednoduše nepadne, ale vy se s ním zkrátka nemůžete rozloučit? Ani nemusíte! Poradíme vám, jak ušít tašku z riflí jednoduše a za pár minut. Zvládnou to i šičky – začátečnice, a to tím spíš, že rifle díky své přirozené struktuře už nebudou potřebovat žádnou podšívku ani výztuhu.

Hotovou tašku si můžete samozřejmě různě ozdobit, ale to prozatím necháme stranou. U tašky z riflí se připravte na to, že víc času strávíte nad stříháním, než samotným šitím, ale to výsledku rozhodně vadit nebude! )

Jak ušít tašku z riflí

Jak ušít tašku z riflí – návod

A co budete na svou novou tašku ze starých riflí potřebovat? Nic světoborného, budou vám stačit jen:

  • staré rifle
  • ostré nůžky
  • šicí stroj nitě

A jak na to?

Staré rifle nejdříve rozdělíme na menší části. Nejlépe se nám bude pracovat s různě širokými pásy – kabelku můžete klidně celou ušít jen z nohavic! Pásy postupně skládejte na podložce do vzoru a tvaru, který se vám bude líbit. Nakreslete si na papír dva obdélníky o stranách 40×43 cm a zapojte fantazii. Můžete samozřejmě přidat i jinou látku (třeba bavlněnou pro kontrast) nebo celou plochu vyskládat jen ze zajímavých částí z vícero riflí – kapes, látky s ornamenty apod.

Oba obdélníky sešijte a po sešití znovu přeměřte – co přebývá nad uvedené rozměry odstřihněte a tašku znovu obšijte. Teď je ten správný čas i pro ozdobení předního (ale klidně i zadního dílu) nápaditými aplikacemi. Později se vám na už hotovou kabelku z riflí budou přišívat jen těžko.

Náš tip: pokud chcete vyrobit pro svou kabelku na tomto místě i podšívku, naměřte ji o jeden centimetr kratší na obou stranách – jedině tak perfektně zapadne do už hotové kabelky.

Vytvoříme uši a kabelku sešijeme

Ze dvou stejně dlouhých úzkých pásů sešijeme uši. Zkrátka je přeložíme na půl a obšijeme za tří zbývajících stran. Přišijeme na kabelku.

Teprve teď k sobě oba díly z rubu sešijeme (vyjma horní otvoru). Na spodní části je vhodné nechat menší otvor, díky němuž půjde taška lépe převrátit, ten stačí zašít až úplně na závěr. Hotovou tašku vyžehlete a vezměte s sebou do města nebo na nákupy. Vydrží vám opravdu dlouho, a navíc díky ní budete mít své oblíbení rifle stále u sebe.

Ozdobte si hotovo kabelku savováním!

Připadá vám vaše riflová kabelka málo nápaditá? Pak zaběhněte do kuchyně pro tekuté Savo. Právě to vám pomůže dodat jí originální a osobitý vzhled. Ze samolepícího papíru nebo tapety vystříhejte jednoduché motivy a nalepte je na kabelku.

Savo míchejte s vodou v poměru 1:2 a za pomoci štětce nebo rozprašovače s ním postříkejte okolí šablony. Koncentrované Savo se pro textilní tvoření nehodí, látka se příliš poškodila a brzy by se začala trhat. Nechte zaschnout – teprve poté šablony odlepte a pokochejte se svým dílem. Kabelku vyperte, vyžehlete a máte hotovo!

Zanechte odpověď