Jak utišit miminko? V závěsné houpací sedačce.

Péče o čerstvě narozené miminko je jedno z nekrásnějších, ale i nejnáročnějších období života. Jsou to chvíle plné něžných emocí, neskonalé radosti a tichého údivu nad krásou nového života. Ale také období naplněné velkou únavou, vyčerpáním, bezradností a čirým zoufalstvím v momentech, kdy miminko pláče a vy nevíte, jak ho utišit.

Miminko
Jen si to ale představte. Z temného stísněného a teplého prostoru, kde stále šumí proudící krev a z dálky jsou slyšet ozvy bušícího srdce, se ocitnete v prudkém světle. Místo jemného pohupování vás položí do nehybné postýlky. Ticho vás ohlušuje a bez hřejivého tělesného kontaktu se ztrácíte v neohraničeném prostoru.

Přírodní národy to intuitivně věděly a svým novorozeňátkům připravovaly mnohem jemnější příchod na svět. Například v jižní Indii zůstávala po porodu matka s dítětem v tmavé místnosti po dobu deset dní. Dítě bylo buď na těle matky, nebo bylo houpáno v kusu látky zavěšeném ke stropu. Až po desátém dni se do místnosti postupně začalo pouštět světlo. Ostatní se o matku starali, protože věděli, že spokojená a klidná matka znamená spokojené a klidné dítě. Co miminka potřebují, aby se cítila v bezpečí:

  • Tělesný kontakt
  • Těsné zavinutí
  • Rytmický houpavý pohyb
  • Bílý šum, který se podobá zvukům z dělohy

Když si to uvědomíme, můžeme se na období po porodu lépe připravit a kromě zavinovačky, vhodného kojeneckého oblečení, plenek, lahviček a dudlíků pořídit i závěsnou dětskou houpačku, ve které se miminko bude cítit lépe a bezpečněji než v postýlce či kočárku.

Vysoce kvalitní dětské houpačky a závěsná houpací křesla, která jsou vhodná na kojení a kde můžete spočinout v jemném pohupování společně s miminkem, nabízí například značka La Siesta.
Z její široké nabídky doporučujeme:
Závěsnou baby houpačku pro miminka – La Siesta Yayita ecru, ve které se upokojí i velmi neklidná miminka. Yayita je pro maximální pohodlí a bezpečnost miminek zateplená a opatřená bezpečnostními pásy. Látka z plyšově měkké organické bavlny je hebká na dotek a citlivá k jemné dětské pokožce. Je určená novorozeňátkům a kojencům do 12 měsíců. Pořídíte ji v setu se stojanem, ale i bez něj. V tom případě ji jednoduše zavěsíte do stropu pomocí praktické závěsné sady, která umožňuje rychlé zavěšení i svěšení houpačky.
 závěsná sedačka

Yayita vytváří uzavřený prostor, ve kterém se malé děti cítí jako u maminky v bříšku. Jemné houpání děti nejen ukonejší, ale zároveň stimuluje jejich vývoj, a to díky tomu, že se při houpání aktivuje centrum rovnováhy, které poskytuje mozku důležité impulsy pro tvoření nových neuronových spojů v mozku. Dá se tedy říct, že houpání podporuje přirozený rozvoj a inteligenci dětí.

Závěsná houpací sedačka La Siesta Modesta

Závěsná houpací sedačka

Pokud nechcete pořizovat závěsnou kolébku, z níž dítě brzy vyroste, doporučujeme závěsnou houpací sedačku Modestu, ve které mohou odpočívat rodiče spolu s miminkem v náručí. Lze ji využít i ke kojení či houpání novorozeňat. Závěsnou sedačku využijete i později, když děti povyrostou. Poslouží jim jako skrýš, klidné místo pro čtení, snění i dovádění.

Modesta je stejně jako Yayita vyrobená z kvalitní organické bavlny. Látka je příjemná na dotek, nežmolkuje se a je snadná na údržbu. Dá se vyprat na šetrný program v pračce. ¨
Miminko s otcem
Integrovaný pojistný čep umožňuje bezpečnou 360° rotaci. Rozpěrná tyč je vyrobená z prvotřídního bambusu, který pochází z odpovědně obhospodařovaných lesů (FSC®).
Oba výrobky mají certifikaci bezpečnosti a kvality TÜV.

1 komentář

  1. Musím doporučit tu dospěláckou houpačku. Strávili jsme v ní zpočátku hodně času, včetně nocí. Škoda, že jsem jí neměla u prvního dítěte!

Zanechte odpověď