Jak vybrat dětské náušnice krok po kroku

Přišel už čas a vy chcete svojí malé princezně pořídit její první náušničky? A chcete, aby z nich byla památka na celý život? Nebo už trošku povyrostla a zaslouží si nové? Provedeme vás základními parametry, na které byste se při takovém výběru měli soustředit.

Bezpečnost na prvním místě

Dětské náušnice - hvězdičky z růžového zlata

Prvním zásadním kritériem pro výběr náušnic pro děti je jejich bezpečnost. Abyste ji zajistili a nemuseli se bát ztráty šperku, existuje hned několik druhů zapínání náušnic vhodných pro děti. Pro nejmenší je sázkou na jistotu takzvaná brizura, tedy zapínání vepředu. Děvčata školního věku už mohou nosit i náušnice se zapínáním na klapku, se šroubkem nebo s puzetami.

Dětské náušnice

Kvalitní materiál jako alfa a omega nákupu

Aby ouška malé slečny nestrádala, nemůžeme ponechat výběr materiálu náušnic náhodě. Nepochybně musí být vysoce kvalitní, odolný a hypoalergenní. Dětské zlaté náušnice jsou proto ideální volbou. Můžete vybírat z klasického žlutého zlata, moderního bílého nebo dětsky nevinného růžového. Snadno se vám tak zlaté náušničky podaří zvolit přesně podle barevného typu vaší holčičky.

Dětské náušnice - hvězdičky z bílého zlata

Tvary dětských náušnic

Do oušek malé slečny se hodí dětské náušnice jemných a hravých tvarů. V nabídce samozřejmě nechybí klasické kulaté náušnice nebo srdíčka, příhodných druhů je však víc. Obdivuje vaše malá parádnice noční oblohu? Pak jí určitě udělají radost náušnice ve tvaru hvězdiček nebo ubývajícího měsíce. Pro milovnice přírody a všeho živého se porozhlédněte mezi kytičkami a motýlky.

dětské náušnice - kytičky ze zlata

A proč zrovna náušnice ze zlata a ne jiný šperk?

V ateliéru Klenota v centru Prahy mají se šperky pro děti bohaté zkušenosti a považují náušnice za nejpraktičtější kousek. Zatímco řetízek se může při dětské hře snadno přetrhnout, prstýnek nebo náramek za nějakou dobu rostoucí slečně už nepadne, náušnice mohou zdobit už miminka, díky vhodnému zapínání je dítko neztratí, a až z malé dámy vyroste velká, může je předat další generaci. A zlato výborně splňuje vlastnosti, které od náušnic pro děti vyžadujeme – je vhodné ke každodennímu nošení, hypoalergenní a s minimální péčí vydrží krásné dlouhá léta.

Dětské šperky

Ženy na své dětské náušničky často s láskou vzpomínají i v dospělosti, proto se vyplatí jejich výběr nepodcenit. S naším návodem si s tím jistě hravě poradíte.

Zanechte odpověď