Jak vyčistit bílou kůži

Tašky, peněženky, polštáře nebo dokonce čalounění pohovky – tomu všemu ukrádá krásu neodbytná špína. A jak vyčistit bílou kůži, aby byla zase jako nová? Zvládnete to úplně sami díky našim užitečným tipům!

Když je něco špinavé, vezmeme to to mýdlo. Ovšem v případě kůže to není dobrý nápad. Zbytky mýdla, které zůstávají na povrchu sedačky, polštáře a dalších kožených věcí, brání přístupu do vzduchu do vnitřních struktur materiálu, což pomalu ale jistě vede k vysoušení a praskání kůže. Chcete-li tomu zabránit, postupujte takto:

Použijte jemné mýdlo na mytí obličeje, nemáte-li po ruce speciální mýdlo na kůži. Smíchejte ho se sedmi díly vody – nejlépe destilované. Připravenou tekutinu nalijte do rozprašovače a nastříkejte ji na vhodnou látku (nejlépe hadřík z mikrovlákna). Nikdy nestříkejte přímo na kůži, jinak by i přes veškerou péči mohlo dojít k tvorbě nežádoucích mýdlových skvrn.

Opatrně otřete nečistoty z povrchu kůže ve směru vlákna. Po odstranění skvrn nechte materiál přirozeně vyschnout – ideálně v místnosti s otevřenými okny nebo přímo na čerstvém vzduchu. Ujistěte se, že kožené předměty nepřichází do přímého kontaktu se slunečními paprsky – mohlo by dojít k rychlejší degradaci barvy a vyčištěná místa by velmi brzy získala světlejší odstín než jejich okolí.

Po zaschnutí můžete použít trochu speciálního přípravku na zvlhčení kůže, abyste znovu obnovili její cenný ochranný povlak.

Jak se starat o bílou pohovku a další předměty z bílé kůže

S každodenní péčí však nemusíte čekat, až se na vašich oblíbených předmětech objeví skvrny. Naopak, je mnohem lepší jim účinně předcházet. A jak?

Jednou měsíčně otřete prach z koženého povrchu měkkým štětcem. Navlhčete hadřík jemným mycím roztokem (nejlépe tím, určeným k použití na jemné textilie) a otřete všechny nečistoty a skvrny. Vždy používejte hadřík z mikrovlákna a nikoli papírové utěrky, které mohou zanechat na povrchu kožených předmětů nehezké papírové zbytky.

V případě potřeby opakujte výše uvedené kroky až do té doby, dokud nebudou odstraněny všechny zbytky mýdla. Nakonec nechte kůži přirozeně vyschnout – nevystavujte ji přímému slunci!

Pamatujte si: než začnete čistit kožený nábytku nebo jiné předměty, vždy si ověřte účinek použitého čisticího prostředku na malém skrytém kousku materiálu! Nechcete si přece zničit kůži např. špatně zvolenou koncentrací obyčejného pleťového mýdla!

Jak čistit kožené čalounění v autě?

Čištění koženého čalounění je podobné čištění koženého nábytku. Hlavním problémem je v tomto případě obtížný přístup ke všem částem sedaček. Proto si vezměte k ruce dva rozprašovače – jeden s mýdlem a druhý s čistou vodou. Nakonec vše pořádně osušte. Bílé kožené čalounění v autě bude za chvilku jako nové!

Zanechte odpověď