Jak vyleštit zrcadlo

Zrcadlo je krásným a dekorativním prvkem v každé domácnosti. Má to však jednu podmínku – jeho povrch nesmí zdobit žádné ošklivé pruhy ani šmouhy. Pojďte se podívat na to, jak vyleštit zrcadlo, aby vydrželo dlouho krásné, a navíc se ani v koupelně nezamlžovalo!

Právě v koupelně je zrcadlo tou největší výzvou. Stříkající voda, kosmetika, pára… A čím více se těchto obtíží nakumuluje, tím rychle ztrácí zrcadlo svůj jedinečný šarm i nezbytnou funkci.

Leštíme zrcadlo

Začněme tím, že budeme zrcadlo omývat kdykoliv si vzpomeneme, ale pouze čistou vodu. Pořiďte si tkaninu z mikrovlákna a pověste ji v blízkosti zrcadla, aby byla stále po ruce. Investujte do skutečného mikrovlákna a nikoli levných padělků.

Jednou za týden pak přejeďte zrcadlo speciálními úklidovými prostředky z drogerie. Nabídka v obchodech dnes už zahrnuje velmi dobré a ekologické přípravky. Mytí je maximálně rychlé a účinné a nezanechává nehezké pruhy. Zrcadlo můžete také omývat studenou mýdlovou vodou a vlhkým hadříkem.

Dávejte pozor, aby se na jeho povrch nedostalo příliš mnoho vody, ta pak může do jeho struktury zatékat a vytvářet nevzhledné černé nebo stříbrné skvrny v důsledku koroze. Je-li povrch zrcadla obzvláště znečištěný, připravte si k ruce šikovný roztok vody a octa (namíchejte ho v poměru cca 4: 1), nalijte do rozprašovače a použijte stejně, jako kdybyste umývali běžnou skleněnou tabuli. Po vyleštění na sucho by jakékoli pruhy a šmouhy měly zmizet.

Co dělat, když na zrcadla zůstávají skvrny i po umytí?

Pokud k tomuto problému dojde, znamená to, že zrcadlo leštíme nesprávným prostředkem. Proto je důležité věnovat pozornost tomu, co si bere k ruce. Toaletní papír pro to rozhodně není vhodný, zvláště ne ten bílý a jemný. Neotírejte zrcadlo ani vlhkým hadříkem nebo ručníkem – rády po nich zůstávají šmouhy.

Jednoznačně doporučujeme hadřík z mikrovlákna nebo speciální čisticí hadřík na zrcadla. Perfektní budou také papírové ručníky. Nezanechávají pruhy ani skvrny. A funguje i stará a osvědčená domácí metoda – měkké noviny, zmačkané do kuličky. Musí být samozřejmě suché. Samotný prach lze pak jednoduše odstranit pomocí starých punčoch nebo punčochových kalhot. Nevyhazujte je proto a místo toho použijte právě po očištění zrcadel. Budete překvapeni, jak skvělý efekt má i jedno obyčejné přetření „nasucho.“

Jak se vyhnout zamlžení zrcadla v koupelně?

A na závěr jeden dobrý tip navíc. Abyste zabránili tomuto nepříjemnému problému, stačí povrch zrcadla potřít několika kapkami glycerinu a poté důkladně přeleštit. Na takto ošetřeném zrcadle už pára nebude kondenzovat a jeho povrch se tedy nezamlží. Místo glycerinu můžete použít také krém na holení nebo běžnou zubní pastu. Obojí funguje stejně dobře.

Zanechte odpověď