Jak vyrobit domeček pro panenky

Touží-li vaše holčička po ubytování pro své nejdražší hračky, nemusíte hned běžet do hračkářství. Ukážeme vám, jak vyrobit domeček pro panenky snadno a za pár dní. Sice vám to zabere trochu času, ale na druhou stranu budete moci vše přizpůsobit skutečným potřebám vašeho dítěte.

Jako korpus můžete použít například starou skříň, velkou dřevěnou bedničku nebo si stlouct korpus z dřevotřísky nebo OSB desek. Papírové domečky naopak nedoporučujeme, jsou velmi náchylné k rozbití.

Jak vyrobit domeček pro panenky

Tapetujte, domečky pak dlouho vydrží

Korpus rozdělejte příčkami na několik místnosti. Každou místnost vylepte bílým papírem. Poslouží jako tapeta a pokud se zašpiní, snadno ho „očistíte“ nalepením druhé vrstvy. Aby bylo domečky veselejší, můžete použít například dekorační pásky.

Detaily dělají útulnou atmosféru

Nezapomeňte vytvořit okna. Udělejte jim rámy například z dřívek od nanuků, ze špejlí pak vytvořte garnýže, které opatříte látkovými závěsy (nezapomeňte je ustřihnout trochu delší a nařasit je, aby vypadaly opravdověji). Jenom detail, ale přitom velmi významný. Stejnou službu udělají i malé koberečky na podlaze nebo namalované obrázky na stěnách. Klidně může jít i o samolepky či drobné obrázky namalované přímo od dětí.

Obývák ještě útulnější, než je ten váš

Vezměte si k ruce kusy molitanu a potáhněte je dekorativní látkou. Sešijte je tak, aby tvořily sedačku a křesla. Můžete našít i knoflíky, spodní část opatřit třásněmi apod. Z dřívek od nanuků slepte stolek, na něj přilepte vázu s květinami. Ty vyrobíte snadno, stačí je vyrazit z tvrdého barevného papíru a protáhnout jimi drátek. Budou vypadat jako živé. Nebo použijte techniku origami či přímo fleurogami. Obojí bude stejně efektní.

Aby se panenkám dobře spinkalo

Zbytky molitanu použijte pro výrobu postelí. I když vypadají kartónové krabičky nebo korpusy jako ideální řešení, příliš dlouho nevydrží. Pokud se tedy nespokojíte jen s matrací položenou na zemi, vsaďte opět na rám slepený z dřívek od nanuků nebo jiného pevného materiálu. Našijte peřiny i polštáře, a to nejlépe v několika variantách, aby si panenky mohly vždy vybrat to, které se jim bude líbit nejvíce. A pokud chcete celou místnost něčím ozvláštnit, zkuste třeba korálkový lustr. Budete vypadat opravdu efektně.

Aby bylo všude světlo

V temných pokojích se panenky rozhodně nebudou cítit dobře. Tak proč jim tedy trochu neposvítit? Vsaďte na led pásky, které připojíte k bateriím. Stisknutí jednoho přepínače osvítí celý domek najednou. Jde o řešení pro vás příliš technické? Pak použijte několik obyčejných baterek s led žárovkami. Zabudujte je do kelímku, umístěte do otvoru ve stěně a budete tak mít osvětlení každého pokoje zvlášť.

Zanechte odpověď