Jak vyrobit škrabadlo pro kočky

Ukážeme vám, jak vyrobit škrabadlo pro kočky jen z materiálů, které máte doma. Opravdu, bude vám stačit jen kousek překližky, papírová tuba, provázek a ještě pár dalších drobností.

Papírovou tubu seženete zadarmo v každém lepším hobbymarketu. Přepravují se v ní totiž lišty a jde o materiál určený na výhoz. Obvykle stačí požádat a můžete si domů odnést opravdový poklad, který vaše kočka určitě ocení.

Škrabadlo pro kočky

Pro náš návod lze použít prakticky jen to, co máte doma. Pravděpodobně budete muset zakoupit pouze kovové součástky a froté látku.

Potřebné materiály:

  • kus překližky
  • papírová tuba
  • úhelníky, šrouby
  • jutový provázek
  • sešívačka na čalounění
  • vata
  • pilka
  • stará přikrývka nebo froté

Nejprve najděte kus staré nábytkové desky nebo jednoduše kousek překližky. Nakreslete horní i dolní plochu škrabadla a vyřízněte je. Obruste vnější okraje kruhu. Nyní už máte všechny díly hotové a můžete začít sestavovat.

Trubku nařežte na požadovanou výšku. Připevněte čtyři úhelníky k desce a papírové trubce. Získáte tak vršek škrabala. A stejným způsobem připojte druhou překližkovou desku. Nyní máte hotovou základní kostru škrabadla – podstavec a horní dopadovou plochu pro kočky. Celá konstrukce začíná vypadat opravdu skvěle.

K obalení dřevotřískových kusů použijte vatu. A vše připevněte starou přikrývkou, látkou nebo třeba froté ručníkem. Přebytečný materiál nechte volně viset. Bude to dobrý základna pro následné obalování jutou.

Všechno spojte sešívačkou na čalounění na spodní straně základny škrabadla i na podstavci. Poslední důležitou věcí je obalení konstrukce jutovou šňůrou samozřejmě můžete použít i sisal apod., ale jutová šňůra je zkrátka klasika, kterou kočky jistojistě ocení.

Ještě jednou vezměte do ruky sešívačku a konec šňůry připevněte na spodní stranu horní části škrabadla. V tomto směru se vám totiž bude obalovat nejlépe. Ale pokud vám bude spíše vyhovovat strana spodní, vůbec nic se neděje.

Nyní začněte provázkem pevně omotávat papírovou trubku. Budete-li pracovat pečlivě, bude vám stačit jeho připevnění až úplně na samém konci. Ale určitě nic nezkazíte, pokud pár sešívacích spon použijete i kdykoli v průběhu práce. Nezapomeňte průběžně dotažení provázku kontrolovat a v případě potřeby neváhejte již omotanou část rozbalit a začít znovu. Nezapomeňte, pře právě na této části budou kočky ze všech sil testovat své drápky. Takže pokud bude juta připevněná špatně, velmi rychle odhalí papírovou trubku pod sebou.

Na spodní straně jutový provázek dobře zajistěte a máte hotovo. Nyní už jen zbývá představit škrabadlo pro kočky jeho novým majitelům či majitelkám. Jestliže se na něj s chutí vrhnou a začnou ho doslova cupovat na cucky, máte jistotu, že jste všechno udělali správně.

Zanechte odpověď