Jak vyrobit šumivé koule do koupele

V obchodech je najdete na každém kroku. Ovšem platit 40 nebo více Kč za jednorázové potěšení není úplně komfortní. Zvláště, pokud si tento způsob relaxace opravdu oblíbíte. Milujete DIY postupy? Zajímavá vás, jak vyrobit šumivé koule do koupele z domácích ingrediencí? Nechte se inspirovat naším jednoduchým návodem.

Koupel na konci dne představuje pro řadu z nás opravdu kouzelný okamžik potěšení a relaxace. Ticho, teplá voda, příjemná vůně, čajové svíčky… To všechno vás za pár minut přivede do té správné nálady. A my vám k tomu nabízíme ještě drobný bonus.

Šumivé koule do koupele

Také jste si všimli, že vaše pleť vypadá lépe, když jí dopřejte alespoň občasný peeling? Pak vás určitě potěší, když vám řekneme, že šumivé bomby do koupele ho dokáží alespoň částečně nahradit. Jejich výroba je opravdu jednoduchá. A na co nezapomenout?

Připravte si:

  • 2 šálky jedlé sody
  • 1 šálek kyseliny citronové
  • 5 lžic dětského oleje
  • barviva
  • vonný olej
  • sušené bylinky
  • voda v rozprašovači
  • vhodné formičky

Nejdříve vložte do vhodné misky všechny suché ingredience. Přidejte lžičku dětského oleje a opravdu důkladně promíchejte. V dalším kroku přidejte barvivo a opět důkladně smíchejte všechny ingredience.

Teď přijde asi nejobtížnější postup. Suché ingredience pomalu promíchejte s vodou. Jde to udělat jediným správným způsobem – vodu přelijte do rozprašovače a vždy na několik stříknutí směs zvlhčete a dobře promíchejte. Někdy mezi tím ještě přidejte zbytek dětského olejíčku. Vodu přidávejte tak dlouho, odkud nebudete mít pod rukama konzistenci mokrého písku na pískovišti. Pokud byste přidali příliš vody najednou, soda by začala pěnit a výroba celé šumivé koule by ztratila smysl. Směs v misce musí být provlhčena opravdu důkladně.

V této chvíli už máte skoro hotovo. Přidejte ještě pár kapek vonného oleje. Po celou dobu směs jemně hněťte a pokud to bude potřeba, ještě ji párkrát zastříkněte vodou z rozprašovače.

Hotovou směs napěchujte do vhodné formičky. Dají se sehnat speciální formy na míčky – obvykle v DIY obchůdcích. Ovšem postačí vám jakákoliv formička, jen se tedy budete muset obejít bez kulovitého tvaru. Ale to vlastně vůbec nevadí.

Pokud jste směs namíchali správně, půjde z formiček snadno vyklopit. Stejně dobře možné je však uválet šumivé bomby do koupele i v ruce. Jen se připravte na to, že ruce budete mít díky jedlé sodě poněkud sušší, takže je nezapomeňte důkladně promazat vhodným krémem.

Z tohoto množství vytvoříte asi 12 kuliček. Voní vážně skvěle a ve vaně dokonale pění. Díky přidanému oleji krásně hydratují pokožku, soda ji pak zjemňuje a pomáhá nám také detoxikovat tělo, zatímco kyselina citronová dokonale odstraní všechny nečistoty. Barva koulí a jejich vůně jsou samozřejmě jen a jen na vás. Dovolte si experimentovat. Stojí to za to.

Zanechte odpověď