Jak vyrobit vánoční ozdoby

V poslední době jsou ručně vyráběné dekorace trendem. Ukážeme vám, jak vyrobit vánoční ozdoby z plsti. Pokuse vám povedou, budou pravděpodobně hitem této sváteční sezóny. Ano, můžete si je sice zakoupit v obchodech. Ale ty, které si sami vytvoříte doma, jsou prostě lepší. A navíc nejste omezeni výběrem barev.

A co je úplně nejlepší – plstění je skvělá zábava pro celou rodinu. Pozvěte na výrobu ozdob třeba i svoje přátele a užijte si netradiční adventní víkend. Dobrá zábava je zaručena!

Jak vyrobit vánoční ozdoby z plsti

I když vypadají efektně, nenechte se mýlit. Výroba dekorací (tedy i vánočních ozdob) z plsti není ani pracná ani náročná. Vánoční dekorace z plsti lze efektně vyrobit i v případě, že v sobě nenosíte příliš mnoho uměleckých dovedností. Není divu, že si s nimi poradí i děti ve školce.

Dejte si s jejich výrobou na čas. Čím více barev zkombinujete, tím zajímavější budou. O přesnost tu vůbec nejde. Závěrečný krok, kterým je vyprání v pračce nebo horké vodě, vás zbaví i těch největších přešlapů.

V samém závěru si tak užijete dekoraci, která bude vypadat hezky na svátečně vyzdobeném stole nebo přímo jako ozdoba na vánočním stromečku. Využijete ji ve stylu retro, vintage nebo třeba jen tak. A může posloužit i jako nevšední doplněk k vánočním přáním – však uvidíte.

Co budeme potřebovat

  • 4 kusy plsti
  • gumičky
  • plastová vajíčka kinder
  • punčocha
  • technická páska
  • háčky
  • pračka
  • korálky, kuličky a další ozdoby

Pokud doma pračku nemáte nebo se vám právě rozbila (což je pravděpodobnější), připravte se na hodně dlouhé namáčení a praní plstěných ozdob ve velmi teplé vodě. Jiné nevýhody však tento postup doopravdy nemá. Takže jak na to?

Krok 1:

Nejdříve slepte obě poloviny kinder vajíčka k sobě technickou páskou. Obyčejná izolepa by prací proces nevydržela a vaše ozdoby by se velmi pravděpodobně zdeformovaly.

Krok 2:

Rozdělte si plstěný materiál na několik částí – asi tak na velikost, do níž vnitřky od kinder vajíček snadno obalíte. Nespokojte se jen s jednou barvou. Použijte jich více. Rovněž je možné použít jednu barvu jako podklad a další barvy nanést na povrch v podobě tenkých pruhů. Plsť se k sobě snadno přilepí, takže nic nebude odpadávat.

Krok 3:

Vejce obalená v plsti vložte do punčochy. Postupujte opatrně. Není nutné míst na každé vajíčko jednu punčochu. Další vejce od těch předcházejících můžete oddělit gumičkami a vznikne vám co do tvaru taková malá housenka. Je to důležité, protože plsť by se mohla poškodit. Dbejte na to, aby vajíčka v punčoše opravdu pevně držela. Napněte ji a plsť doslova přicucněte k podkladu.

Krok 4:

Takto připravené punčochy vyperte v pračce (nebo ručně v teplé vodě) a usušte. V pračce by neměla být teplota vyšší než 40 °C. Obvykle postačí program na jemné prádlo nebo něco podobného.

Krok 5:

Vyjměte plstěná vejce z punčochy. Nebojte se ji rozstřihnout, půjde to lépe. Nechte je uschnout, ovšem nejlépe mimo zdroj přímého tepla – radiátor tedy nepřichází v úvahu. Dozdobte perličkami nebo korálky a máte hotovo. Stačí už jen připevnit háček.

Zanechte odpověď