Jak vyrobit vánoční stromeček

Rádi byste si doma vykouzlili tu pravou vánoční atmosféru, ale nechce se vám utrácet za živé vánoční stromky? Hledáte tip na nápaditou dekoraci? Poradíme vám, jak vyrobit vánoční stromeček z mnoha různých materiálů.

Dnes jsme si pro vás nachystali návod na vánoční strom těstovin, vánoční stromeček z ozdob, vánoční stromek z provázku, vánoční strom z hotových samolepek a stromeček z chvojí.

Jak vyrobit vánoční stromeček z těstovin

Budete potřebovat:

 • těstoviny
 • kužel z tvrdé lepenky
 • drát
 • tavná pistole
 • nůžky
 • třpytky
 • sprej (zlatý nebo stříbrný)
 • ozdoby

Postup:

Na kartónový kužel nalepte těstoviny. Lepidlo nanesete pouze na jednu jejich stranu a poté je přilepte na karton. Stejným způsobem pokryjte celý povrch stromku.

Poté strom postříkejte sprejem a posypte jej třpytkami. Nyní je čas na výrobu řetězu. Připravte si z drátu malé kroužky a spojte je dohromady. Přilepte na stromeček. Na vrchol můžete z drátu vyrobit hvězdu. Ozdoby přilepte na samé konce „větviček“. Máte hotovo? Výborně, dokončili jste vlastní vánoční strom těstovin!

Vánoční stromeček z ozdob

Máte doma přebytek vánočních kouliček? Pokud ne, nevadí, ty plastové jsou k dostání doslova za pár korun.

budete potřebovat:

 • malou misku
 • tavnou pistoli
 • ozdoby v barvách dle vašeho výběru

Postup:

Nejprve odstraňte z ozdob háčky. Nyní připravte spodní část vánočního stromu – vyrovnejte ozdoby kolem malé mísy (bude fungovat jako jakási forma). Před tím potřete jednu stranu každé ozdoby lepidlem a navzájem je spojte.

Počkejte, až celý základ vyschne, poté misku odstraňte a pokračujte v lepení dalších vrstev stejným způsobem. Během hodinky budete mít vánoční strom z ozdob hotový!

Vánoční stromek z provázku

Pravděpodobně i vy najdete doma zbytku provázků nebo příze. Budete potřebovat jen papír a něco, čím ho omotáte – podle svého výběru. Vytvořte papírový kužel. Pak ho obalte provázkem. Originální efekt je zaručen! Jde o inspiraci ze skandinávských interiérů, která však perfektně funguje i u nás. Dalšímu zdobení se samozřejmě meze nekladou.

Vánoční strom z chvojí

Budete potřebovat jen tři větve stejné výšky, vázu, vánoční ozdoby a kousek drátu. Větve vytvarujte do žádoucí podoby a můžete zdobit. Nic jednoduššího neexistuje.

Vánoční strom z hotových samolepek

Stromeček si můžete vyrobit i na zdi. Poohlédněte se po samolepkách na stěnu nebo jen samolepících fóliích. Můžete si vyrobit prakticky jakýkoliv stromeček v libovolném tvaru. A klidně pod něj vyskládat i dárky. Bude to vypadat prostě skvěle. Samolepky nanášejte na čistý odmaštěný povrch nejlépe za pomoci speciálního hladítka. Pokud ho nemáte, skvěle vám poslouží i stará kreditní karta (nebo jakékoliv věrnostní kartičky z obchodů). A po vánocích stromek stejně snadno ze zdi odlepíte – a to bez jakýchkoliv nežádoucích skvrn nebo fleků.

Zanechte odpověď