Jak zalepit nafukovací lehátko

Nejrůznější doplňky případně i nábytek z PVC a podobných materiálů získávají u mnohých zákazníků body zejména kvůli nízké ceně. Ovšem výjimkou nebývá ani jejich poškození. Dnes vám poradíme, jak zalepit nafukovací lehátko, ale garantujeme, že tentýž postup můžete použít i na mnoho jiných nafukovacích doplňků.

Nebudeme dnes samozřejmě brát v potaz nejrůznější opravné sety, které by měl mít každý správný dovolenkář zaručeně s sebou. Stačí poškozené místo dobře odmastit, pevně přitisknout gumovou náplast a nechat delší dobu odpočívat, aby se nepříjemná dírka rychle zacelila. Stačí postupovat podle návodu a vše je za malou chvíli hotovo. Ale co když doma zrovna žádný takový samoopravný set nemáte? Pak se vám určitě bude hodit následující postup.

Jaké druhy poškození lehátek existují?

Nejdříve si své lehátko dobře prohlédněte a snažte se najít místo vpichu. To jde nejlépe, když ho ponoříte pod vodu a pozorujete proud stoupajících bublin. Jestliže jste na problém přišli až doma, naneste na jeho povrch jemnou pěnu z mýdla nebo saponátu. Unikající vzduch se díky ní rychle prozradí. Máte-li po ruce fix, místo problému zakroužkujte, ušetříte si tak starosti s jeho pozdějším hledáním. A jak mohlo k poškození dojít? Na vině mohou být tři situace:

  • vpich nebo řez,
  • prasknutí vnitřních přepážek,
  • volné švy.

Malé propíchnutí nebo řez lze snadno opravit na vlastní pěst. Ovšem pokud řešíte mezeru podél švu nebo tušíte, že bude problém ve vnitřní přepážce, bude určitě nejlepším řešením vyhledání odborníka. Ten vám mimochodem může pomoci i s výměnou netěsnícího ventilu a podobnými nepříjemnostmi.

Jak zalepit nafukovací lehátko

Jestliže je problém spíše menší, připravte si k ruce několik jednoduchý pomůcek a pusťte se do opravy:

  • záplaty z tenké gumy
  • aceton nebo benzín
  • bavlněný hadřík

Najděte místo poškození matrace podle návodu výše. Odmastěte PVC povrch v jeho okolí. Jednoduše místo navlhčete benzínem nebo acetonem a důkladně otřete bavlněnou textilií. Přiložte náplast celou lepící plochou najednou. Pořádně přitiskněte a počkejte asi pět minut, aby měl kaučuk ze záplaty čas reagovat s polyvinylchloridem. Po této záplatu na poškozené místo prsty pevně zatlačte a vydržte několik minut. Pak matraci nechte zatíženou vhodným předmětem po dobu několika dní.

Používejte lehátko 24 hodin a poté znovu proveďte zkoušku těsnosti. Jestliže se na jejím povrchu opět objeví bubliny, musí být celý postup proveden znovu. Starou záplatu neodlepujte ale aplikujte novou tam, kde v okolí té staré došlo k úniku vzduchu. Jestliže ani druhý pokus o opravu nebude úspěšný, svěřte celý proces profesionálům. Jde o investici několika stokorun, ovšem často se zárukou na provedený úkon. Stačí vyhledat spolehlivý servis v okolí nebo se poptat na totéž přímo u výrobce.

Zanechte odpověď