Kam se dává vůně do vysavače

Rádi byste během vysávání provoněli byt, ale v bohatém sortimentu výrobků na našem trhu se zkrátka neorientujete? Poradíme vám, kam se dává vůně do vysavače, nebo jak zajistit, aby její svěžest vydržela opravdu ale opravdu dlouho. Uvidíte, že to není vůbec těžké.

Při vysávání často vzniká celá řada nepříjemných pachů. Na vině bývá obvykle elektromotorek ale i zvířené nečistoty ve vzduchu. Výměna sáčku často pomůže jen na chvíli, a co mají dělat majitelé vysavačů bezsáčkových? Jednoduché řešení naštěstí existuje: vůní do vysavače je našem trhu celá řada. Stačí si vybrat podle typu vysavače tu nejlepší.

Kam se dává vůně do vysavače

Kam se dává vůně do vysavače? Závisí to na jejich typu

Granule, perly, tyčinky – existuje množství variant, v jakých si můžete vůně do vysavače pořídit, tyto jsou však zdaleka nejčastější.

Granulované vůně do vysavače

Zpravidla jsou k dostání v bílých neprůhledných sáčcích. Představují to nejlepší, co si na našem trhu můžete dopřát a tomu také odpovídá jejich cena. Na počátku je sáček dokonale zavřen, takže máte jistotu, že vůně nezačne vyprchávat, dokud ji opravdu nepoužijete. Sáčky obsahují mezi 10-50 gramy granulátu. Ten můžete celý nebo po částech nasypat přímo do sáčku svého vysavače nebo do zásobníků na odpad. U vysavače do objemu cca 2 l stačí 10 gramů granulátu, u větších pak přidávejte vůni v násobném poměru.

Již jednou otevřený sáček doporučujeme důkladně uzavřít, aby nedocházelo k odvětrávání vůně. Používejte tak dlouho, dokud se z vysavače line libé aroma.

Náš tip: nemusíte se zdržovat s rozděláváním vašeho přístroje. Drobné granulky lze také nasypat přímo na koberec a odtud je do sáčku jednoduše nasát. Není třeba mít obavy – skvrn ani poškození podlahové krytiny se zcela jistě nedočkáte.

Perličkové vůně do vysavače

Jsou k dostání v podobě malých plastových „čoček“ nebo čtverečků. Bohužel obvykle průběžně odvětrávají. To zjistíte snadno – pokud v obchodě takové balení voní již na dálku, zbude vám méně parfému pro domácí použití. Perličky je opět nutné vyjmout z balu a nasypat do sáčku nebo je přímo vysát.

Tyčinkové vůně do vysavače

Lidově se jim říká také cigaretky. Jde o malé válečky vyplněné tkaninou, v níž je napuštěna vonná směs. Tyto tyčinky lze umístit téměř kamkoli do sáčku nebo prostoru mezi sáček a tělo vysavače. Jsou velmi univerzální. V prostoru před sáčkem se navíc tak rychle neobalí prachem a mnohem déle voní. Podle našich zkušeností mají výdrž zdaleka nejdelší, i když jejich aroma není tak intenzivní jako v případě granulovaných vůní do vysavače.

Náš tip: Granulované, perličkové a tyčinkové vůně do vysavače doporučujeme kombinovat s tzv. protizápachovými sáčky, určenými pro neutralizaci nežádoucích aromat z okolí. Dosáhnete tak maximálně efektivního a hlavně rychlého osvěžení svého bydlení.

Zanechte odpověď