Kam za teplem v únoru

Nelibujete si právě ve chladném počasí nebo jste rozčarováni z bílých Vánoc, které už zase nepřišly? Poradíme vám, jak si zlepšit náladu a a ukážeme kam za teplem v únoru, i když třeba jenom na pár dní.

Teplo má pro mnoho lidí různý význam zatímco někteří si pod ním představí palmy a tropické pláže, jiní si ho promítnou do horké sauny, lákající do svých útrob oblakem páry. Připravili jsme si tedy od obojího něco.

Kam za teplem v únoru

Na skok do Asie

Hledáte ideální kombinaci koupání v moři, dobré zábavy a i kapku toho poznání? Pak se vám určitě zalíbí jihovýchodní Asie, konkrétně Barma a Vietnam. Právě sem ještě tolik turistů nemíří, takže není problém narazit na půvabné pláže s skvělou infrastrukturou a dostatkem místa. V Barmě hledejte resort u pláže Ngapali, ve Vietnamu pak okolí Na Thrangu nebo Mui ne.

Tatralandia aneb za teplem na Slovensko

Tatralandia celým názvem Tatralandia Holiday resort je největším lázeňským a vodním areálem vhodným k celoročnímu užívání na Slovensku. Leží v Liptovském regionu obklopený nádhernými panoramaty hor Vysokých a Nízkých Tater s množstvím zajímavých přírodních i historicky hodnotných lokalit v bezprostřední blízkosti.

Co lze nalézt v komplexu Tatralandia

Nejznámější částí je jistě Aquapark Tatralandia s replikami staveb z afrického pobřeží Tropical Paradise. Umně vyvedené pláže, bazénky s čirou vodou a tropické rostliny vytvářejí dokonalou iluzi tropické krajiny. V samotném Aquaparku je 14 různě velkých bazénů (10 celoročních) se slanou a termální vodou, která díky svému jedinečnému složení působí blahodárně na pohybové a dýchací ústrojí. Zábavu nabídnou i četné tobogány a další atrakce.

Wellness centrum Tatralandia nabízí návštěvníkům celou řadu léčebných i relaxačních procedur. Patří sem masáže, léčivé a aromaterapeutické koupele, zábaly, pleťové masky, elektroléčba, oxygenoterapie a další.

Keltský svět v Tatralandii je unikátním komplexem 21 druhů koupelí, saun a procedur, které využívají relaxačních účinků páry, vody a masážních postupů. Leží v přízemí budovy Aquaparku Tatralandia. Je zde k vyzkoušení například Keltská solná sauna, Keltské oppidum, hvězdná koupel, Tatranský led nebo ledový skok. V roce 2015 zde bylo představeno mnoho novinek, například BIO sauna pro děti, Sluneční koupel nebo Studna odvahy.

Zábavní komplex Funpark v Tatralandii je plný báječných radovánek. Pro návštěvníky Aquaparku je vstup zdarma. Velmi oblíbený je třeba Safari train – vláček projíždějící mezi živými zvířaty. Nechybí ani adrenalinový Gold Splash – 8,5m vysoká věž s hornickými vozíky, které návštěvníky vyvezou až nahoru a poté se prudce rozjedou a skončí v blízkém jezírku.

Pocit volného pádu si mohou návštěvníci užít v Hurricane Factory Tatralandia. V aerodynamickém tunelu si lze pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušet stále oblíbenější skydiving.

Zanechte odpověď