Kde jsou Flandry

Už vám kamarád někdy řekl, že si letos užil dovolenou ve Flandrech, a vy jste ně něj zůstali koukat jako vyoraná myš? Prozradíme vám, kde jsou Flandry, abyste už příště nemuseli zažívat nepříjemné společenské faux pas a dostávat lekce ze zeměpisu.

Kde jsou Flandry? Hledejte na evropské mapě!

A to konkrétně v Belgii. Možná si pamatujete, že ta je územně rozdělena na tři regiony:

  • Vlámský region (něm. Flandern)
  • Valonský region (něm. Wallonie)
  • Region Brusel – hlavní město (něm. Die Region Brüssel-Hauptstadt)

Když se podíváte na německé názvy, určitě vám už začne svítat. Flandry tedy najdeme ve Vlámsku, a to hned ve dvou variantách. Západní Flandry omývají vlny Severního moře, zatímco Východní Flandry si podávají přes hranice ruku s Francií.

Do Flander za historií nebo mořskými vlnami

Pokud se někdo vydá na výlet právě sem, pravděpodobně se zajímá o půvabnou historickou architekturu nebo naopak o jedinečnou divokou přírodu. Nejvíce „táhnou“ kulturní centra ve městech Ypry nebo Bruggy, a samozřejmě také unikátní  pobřežní tramvajová trať, vedoucí z belgického  De Panne ležícího u francouzských hranic přes městečko  Ostende až do Knokke-Heist nacházející se blízko hranice s Holandskem.

Flandry – turistické cíle

Pojďme se nyní podívat na seznam toho nejzajímavějšího, co můžete v belgických Flandrech navštívit. A lhostejno, jestli jde o jejich východní nebo západní úsek. Zas tak daleko od sebe totiž neleží.

Město Bruggy – poklad chráněný UNESCO

V roce 2000 bylo městské historické centrum Bruggy zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví, a to zejména pro množství skvěle dochovaných historických budov i unikátní atmosféru, která tomto místě panuje. Líbit se tu bude zejména milovníkům gotiky. Turisticky nejatraktivnějším objektem je však kostel Panny Marie. Jde o nejvyšší cihlovou budovu v Evropě, které v sobě navíc ukrývá legendární  Michelangelovu sochu Madony s dítětem.

Alchymistická dílna The Chocolate Line

A v Bruggách ještě zůstaneme. Když už tu budete rozhodně nesmíte vynechat návštěvu známého pralinkového experimentátora Dominiqua Persoona. Ten se proslavil připadáváním takových ingrediencí, jako je chilli, bazalka nebo tabák. A všechny jeho výtvory chutnají prostě dokonale!

Do Bruselu za uměním i místní delikatesou

A nesmíme samozřejmě vynechat Brusel. Pokud byste chtěli příjemným způsobem strávit celý den, můžete vyrazit na návštěvu všech sídel významných institucí, které tu sídlí. Potěší vás i množství muzeí a galerií. Příjemnou tečkou pak bude návštěva restaurace Chez Leon, kde podle hodnocení mnoha návštěvníků podávají ty nejlepší Svatojakubské mušle – minimálně v Belgii.

A pokud ještě nebudete mít dost, určitě vsaďte také na Atomium a vedlejší slavnou bruselskou atrakci Mini-Europe. Garantujeme vám, že odtud nebudete chtít odejít!

Zanechte odpověď