Kdy oceníme cypřišový olej?

Tento přírodní olej se často využívá pro prevenci vzniku křečových žil, ale úspěšně napomáhá i jejich léčbě. Zdaleka to však není jeho jediné možné využití. Oceníte jej také v jiných situacích, kdy se budou hodit jeho antibakteriální, stimulační a diuretické účinky.

Destilace jehlic a větviček

Olej pochází z cypřiše – stromu, který roste zejména v suchých oblastech a nejčastěji se využívá pro okrasné účely. Olej se získává parní destilací z jeho mladých větviček a jehlic. Má specifickou silnou a energizující vůni.

Podpora cirkulace krve

Nejznámějším využitím oleje jsou již zmiňované křečové žíly. Podporuje oběh krve, posiluje stěny cév a tlumí přítomné záněty. Obvykle se doporučuje olej před použitím zředit (např. v kvalitním olivovém oleji). Měl by být nanášen na omytou a osušenou pokožku, vhodné je místo chvíli masírovat. Doporučuje se takto používat dvakrát denně. Je třeba počítat s tím, že musí být aplikován pravidelně a delší dobu, než bude možné pozorovat výsledky.

Hojení ran i dýchací obtíže

Olej využijete také v případech, kdy máte nějakou ránu. Působí jako dezinfekce a urychluje hojení. Hodí se též na různé kožní obtíže (vyrážky, puchýře, akné). Při masáži do pokožky hlavy nebo po přidání do šampónu posiluje strukturu vlasů a omezuje jejich vypadávání. Využijete jej i při nemocích dýchacího ústrojí, kdy potlačuje růst bakterií. Využívá se též jako přísada do deodorantů, kdy odstraňuje tělesný zápach. Díky svému diuretickému působení pomáhá zlepšovat stav při celulitidě. Stimuluje zde cirkulaci a napomáhá k odstranění přebytečné vody. Pomáhá k odstranění ledvinových kamenů a tlumí infekce močových cest.

Psychická stabilita

Cypřišový olej však má pozitivní účinky i na naši psychiku. Zmírňuje nervozitu, vyvolává pocity klidu a navozuje optimistické myšlenky. Stačí v místnosti, kde se nejvíce pohybujete, rozptýlit pár kapek oleje. Můžete též pár kapek přidat do vody, kterou stříknete na polštář nebo třeba na záclonu.

Zanechte odpověď