Kruhy pod očima: Příčina, odstranění

Člověk vůbec nemusí být nějaký flamendr. Může hodně spát, dobře jíst, pohybovat se na zdravém v zduchu. A přesto m.že mít trvalou a nepříliš vzhlednou „ozdobu“ obličeje – kruhy pod očima. Někdy ovšem mohou být kruhy pod očima příznakem některé nemoci.

Příčina se někdy těžko hledá

  • Kruhy a váčky pod očima nepatří zrovna k okrasám tváře. Čím jsou způsobeny a jakými metodami můžeme zabránit jejich vytvoření?
  • Kruhy pod očima bývají buď dispozičně dané v tomto případě nelze pochopitelně pomoci jinak, než tmavá místa nenásilně zalíčit. Mohou být znamením hormonální změny, někdy bývají tmavší v době menstruace nebo těhotenství. Objevují se i v souvislosti s užíváním některých léků. Někdy se tmavými kruhy pod očima projevují také kožní onemocnění, ekzémy a alergie.
  • Dále kruhy vznikají například jako důsledek příliš rychlého hubnutí – ať už chtěného či nechtěného.
  • Jiná možnost: kruhy pod očima mohou být známkou nemoci, stresu a vyčerpání. Tehdy postačí, pokud změníme svůj denní režim – neponocujeme, relaxujeme, nekouříme, (snažíme se redukovat na minimum počet vykouřených cigaret), vyhýbáme se pokud možno i pasivnímu kouření a tak podobně…
  • Kruhy pod očima bývají samozřejmě i projevem stárnutí. Stárnoucí kůže kolem očí povadá a s postupujícím věkem se také hromadí tuk v tukových váčcích pod očima – v tomto případě nepomůže už nic jiného, než plastická operace dolních víček.

Kruhy: K odstranění pomohou domácí prostředky

Tvář poničenou nemocí spraví vitamíny, čerstvý vzduch a postupující rekonvalescence.

Znaky nevyspání přes den zalíčíme obratně naneseným korektorem a pak večerka o pár hodin dřív.

Kruhy pod očima coby následek prohýřené noci můžeme potlačit osvědčenými domácími prosdtředky: spaříme dva sáčky čaje, dáme vychladit do ledničky a pak na deset minut přiložíme na oční jamky. Podobně lze oči obložit plátky syrové okurky nebo brambory. Je-li naše spíž prázdná, můžeme na oční jamky přiložit dvě polévkové lžíce zchlazené v mrazáku.

Rodové znamení

Dědičné kruhy pod očima žádné pytlíky od čaje neodstraní. Ženy s takovým „nechtěným dědictvím“ musejí věnovat zvláštní péči ošetřování pokožky pod očima. V kosmetické výbavě by vždy měly mít světlý korektor. Velké sluneční brýle (naštěstí jsou zase v módě) jsou v létě velkým pomocníkem.

Problém konzultujte s odborníkem

Trápí-li nás kruhy pod očima z estetického hlediska, je dobré svěřit se kosmetičce v solidním kosmetickém salonu. Určitě poradí, protože kruhy pod očima „zdobí“ žen. Až po odborné konzultaci je vhodné obstarat si speciální krémy určené ke zesvětlení pokožky pod očima nebo přípravky zlepšující krevní a lymfatický oběh v tenké kůži pod očima.

S přibývajícím věkem by mělo ustávat domácího experimentování a řešení všech kožních a kosmetických problémů bychom měly přenechat rukám fundovaných odborníků. To se týká i líčení.

Kruhy pod očima lze řešit i operativním zákrokem. Princip, způsob provedení, vhodnost zákroku, dobu účinku i cenu zákroku je třeba konzultovat pouze s lékařem – specialistou.

Zanechte odpověď