Levné kuchyně z Polska

Je na rozhodnutí každého spotřebitele, pro jaký nábytek do kuchyně se rozhodne. Při rozhodování záleží na mnoha faktorech: Jedná se o nábytek do nového domu, venkovské chalupy, do bytu v paneláku? Vybavujeme kuchyňku na chatě, v prostorách firmy, v ubytovacím penzionu, v části domu, který chceme pronajímat ke sdílení? V některých situacích se nevyplatí šetřit. Ale jsou prostory, kde levná kuchyně z Polska postačí a bude vyhovovat. Tak jak to je s levnými kuchyněmi z Polska?

Dobrý obchodník pozná „díru“ na trhu

Naši severní sousedé jsou – a vždy byli – zdatnými obchodníky. Velice rychle zjistí, kde je “díra” na trhu, a to i na trhu našem. Není žádným tajemstvím, že česká nábytkářská výroba není nijak levná. A levný kuchyňský nábytek – to byl právě jeden ze sortimentů, který český zákazník poptával a polští výrobci začali na to konto nabízet.

Proč levné kuchyně z Polska?

Proč lidé chtějí levný nábytek? Proč se neřídí životním moudrem, že “Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci?” Protože k tomu mají nějaký důvod. A ten je ryze individuální.

 • Může se jednat o tak zvané první bydlení, kde žijí mladí lidé po oddělení od “rodné hroudy” a nehodlají v bytě zůstat na věky. První bydlení si sice chtějí upravit, ale nehodlají na vydat moc peněz. Levná kuchyně z Polska jim pro začátek úplně postačí.
 • Nebo si lidé chtějí zmodernizovat víkendový domek (chatu, chalupu, byt), které nejsou vybaveny v nějakém rustikálním stylu.
 • Také do malých panelových bytů, kde jsou malé kuchyně sloužící opravdu jen k vaření, jejich obyvatelům dost často postačí levnější nábytek v kuchyni, protože se tam dlouho nezdrží.
 • Levné kuchyně chtějí také starší lidé, kteří chtějí spíš jen nábytek nový – hygieničtější, snadněji udržovatelný, než drahou – třebaže bytelnější a kvalitnější – domácí či zakázkovou výrobu.
 • Levným nábytkem se vybavují prostory určené k pronájmu – byty nebo části domu, společné prostory v penzionech nebo jinde, kde se předpokládá střídání uživatelů, u nichž se nedá předem určit, jak se budou k prostorám chovat.
 • Samozřejmě důležitým faktorem je nedostatek financí, ale potřeba nebo nutnost vybavit kuchyni funkčně a hygienicky.

Kvalita odpovídá ceně

S kvalitou polského nábytku jsou:

 1. někteří spotřebitelé spokojeni,
 2. jiní smířeni,
 3. někteří si na ni stěžují.

Je nutno připomenout, že za nízkou cenu nelze očekávat vysokou kvalitu. Kdo se pro levné kuchyně z Polska rozhodne, předem ví, že nemůže očekávat totéž, co od zakázkové výroby na míru.

 • Určité obavy lze eliminovat předem tím, že si zákazníci koupí polský nábytek v českém kamenném obchodě, v kterém pak uplatňovat zákonnou reklamaci.
 • Rovněž je mnohem snadnější požadovat výměnu některého dílu, když při kompletaci kuchyně spotřebitel zjistí nějakou závadu.
 • Nákup přímo v Polsku tyto výhody nemá, a nebo za cenu opětovného cestování do Polska.

Zanechte odpověď