Mariana Kopecká: Životopis

Mariana Kopecká je česká žurnalistka. Veřejnost zná Marianu Kopeckou z několika jejích pracovní pozicí, především  však z obrazovky České televize. V současné době (2/2019) je na pozici moderátorky zpráv Studia 6 a  moderátorky večerních a víkendových zpráv ČT 24.

Mariana Kopecká

Mariana Kopecká se narodila v roce 1987. To je odpověď na často kladený dotaz. Tento neoddiskutovatelný fakt Mariana Kopecká sama uvedla v rozhovoru před časem zveřejněném na webu Radia Wave, kde působila jako zprávařka.

Čím se Mariana Kopecká „netají“

Marina  Kopecká na sebe tehdy „prozradila“  i jiné zajímavé věci, které by i po několika letech jistě opakovaně sdělila.

 • Například to, vyrůstala střídavě v Praze a na Moravě,
 • že „vychovala“ dva psy a jednu kočku,
 • zdárně vystudovala a ukončila magisterská studia v Praze, ale studovala rovněž v Nizozemsku. (V Česku to bylo bakalářské studium na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy a magisterský mediální obor na fakultě společenských věd téže univerzity). Přísluší jí titul Mgr.
 • K otázce „co stihla“, ještě v rozhovoru dodala, že: „Prodávat kafe v San Francisku, proniknout do médií a usadit se na velíně v ČT24.“

Profesní život Mariany Kopecké

Mariana Kopecká toho ovšem „stihla“ mnohem víc.

 • O roku 2013 pracuje v České televizi  jako moderátorka zpráv Studia 6 a Událostí coby moderátorka večerních a víkendových zpráv ČT 24. Připravuje živé vstupy do vysílání ČT24.
 • Nějaký čas zastávala pozici asistentky editora zpráv, kde měla na starosti rešerše možných témat, komunikaci s politiky a s tiskovými agenturami .
 • Ještě předtím působila v Českém rozhlase  jako zprávařka Radia Wave, kde k jejím úkolů patřilo i vytváření a prezentace zpravodajství.
 • Do roku 2014 působila ve společnosti Citybee, pro niž na pozici redaktorky a recenzentky psala články a recenze o životě v Praze.
 • Články, recenze a rozhovory psala do roku 2014, kdy jako redaktorka působila ve společnosti Studenta Media.
 • A ještě předtím – v roce 2012 – jako dobrovolnice psala tiskové zprávy, články a recenze pro Meetfactory.

Tyto informace o sobě Mariana Kopecká uvádí ve svém profesním profilu na veřejně přístupném serveru linkedin.com.

Co má ráda Mariana Kopecká

Co se osobního života týká, uvedla Mariana Kopecká v připomínaném rozhovoru na webu Radio Wave:

 • Její do té doby „zásadní alba“ jsou Chaozz – … a nastal chaos, Fiona Apple – When the Pawn…, Radiohead – OK Computer, Boards of Canada – Music Has the Right to Children, The National – Alligator;
 • že jejími nejoblínějšími filmy jsou Eternal Sunshine of the Spotless Mind daleko před ostatními, drtivá většina od Woodyho Allena, Before Sunrise + Before Sunset, Pee-Wee’s Big Adventure, Pineapple Express;
 • že čte noviny, týdeníky, literaturu faktu. Pro zlepšení karmy občas třeba něco od Michaela Chabona nebo Josteina Gaardera.

A co dělala v době vzniku rozhovoru nejraději? „Věnuji jej lidem, které mám nejraději, dobrým koncertům, brnkání sladkobolných songů na kytaru, kočce, vaření a taky své největší guilty pleasure – sledování romantických komedií bez ohledu na kvalitu,“ vypočítala Mariana Kopecká.

Zdroj: S využitím informací ze zdrojů uvedených v textu

Ilustrační obrázek: pixabay.com

Zanechte odpověď