Marienberg

Cestujete-li za krásami Božího Daru, určitě byste si neměli nechat ujít nedaleko ležící městečko Marienberg. Leží sice na německé straně, ale lepší způsob, jak si zpestřit lyžování nebo letní dovolenou jednoduše nenajdete.

Hlavním lákadlem celé oblasti je skvěle vybavený aquapark Aqua Marien, ale nechybí ani památky z hornické historie Německa nebo zachovalá přírodní rašeliniště. Záleží jen na vás, jaké lokalitě dáte při návštěvě přednost.

Marienberg

Marienberg – aquapark Aqua Marien

Právě sem zamíří zpravidla turisté nejčastěji. Mohou si zde totiž vybírat z krytých i zastřešených bazénů, množství atrakcí pro děti, wellness programů, ale i odpočinkových aktivit, kterým vévodí bowlingové dráhy a minigolf. Zela jistě oceníte také:

  • bazén s umělými vlnami a průtokovým kanálem
  • saunu
  • vnitřní bazén s vlnobitím
  • dětský bazén a bazén pro batolata
  • 2 venkovní vyhřívané bazény
  • vodní hrad
  • rodinnou skluzavku
  • trubicovou skluzavku
  • skluzavka určenou pro jízdu zábavnou na gumových duších

Měli byste vědět: každé pondělí vyjma termínu Saských prázdnin je v aquaparku Aqua Marien vyhlášen tzv. wellness den. Skluzavky ani vlnobití si proto v tento den neužijete.

Za krásou rašeliny

Pokud hledáte spíše klid v přírodě, zamiřte do okolí německé obce Kühnhaide nedaleko Hory svatého Šebestiána, ležící jen kousek za hranicemi. Čekat vás bude naučná stezka o přírodě a malé rašeliniště s jezírkem, kde bývá příjemně i za parného léta. Žádnou větší vybavenost co do služeb tu však nehledejte, za těmi budete muset zamířit přímo do Marienbergu.

Za historií hornictví v Krušných horách

Máte chuť na trochu toho historického povyražení? Vždyť i Marienberg vděčí za svůj vznik právě jemu. S původními postupy a technikami se můžete seznámit v blízké obci Lauta, a to na Rudolfově šachtě, kde se do výšky tyčí i zrekonstruovaný koňský žentour. Nejlépe si prohlídku užijete o víkendech, kdy bývají do jeho ramen zapřaženi koně, a vy si tak můžete prohlédnout vše přímo v provozu.

Velmi zajímavý je také sestup do podzemní šachty, kde může z bezpečnostních důvodů pobývat s jedním průvodcem najednou maximálně 7 návštěvníků. A nezapomeňte navštívit také výstavu ‚Hornictví v marienbergském revíru.’ Dozvíte se vše o těžbě stříbra, ale také uranu a fluoritu.

Nenáročná procházka podél vodního kanálu

A nemusíte od Marienbergu daleko, abyste si užili skutečně nádherné výhledy do horské přírody se vším všudy. Stačí navštívit krásné krušnohorské údolí Schwarzwassertal ležící nedaleko již zmiňované obce Kühnhaide, jímž protéká půvabný horký potok. V dalším úseku se bude podél pěšinky vinout vodní kanál Grüner Graben. Procházka po šotolině je příjemná a mírná, zvládnou ji i malé děti nebo maminky s kočárky. Celkem vám trasa nabídne asi 7 km. Uprostřed se můžete občerstvit v malém stánku, a pak se vrátít zpět na dobře vybavené parkoviště. A pokud chcete pořádnou procházku, dejte si dvojnásobnou délku do Poberschau, rozhodně bude stát za to.

Zanechte odpověď