Methionin na vlasy

Dopřejte svým vlasům nezbytnou výživu v podobě kvalitního potravinového doplňku, jakým je methionin. Jedná se o jednu z dvaceti základních aminokyselin, která tvoří bílkoviny. Je to esenciální aminokyselina, která se běžně přijímá v potravě. Methionin zakoupíte v tabletách, které jsou určené pro pravidelné užívání.

Už po několika týdnech můžete na svých vlasech vidět výsledky v podobě jejich zhuštění, rychlejšího růstu nebo navrácení lesku. V tomto článku se dozvíte, jakou formou methionin na vlasy působí, kde ho můžete zakoupit a jak ho užívat. Také zjistíte, proč je jeho užívání vůbec vhodné a zda se tedy do tohoto „zázračného“ přípravku vyplatí investovat.

Na co methionin pomáhá

Methionin působí v mnoha oblastech. Pomáhá řešit nejen problémy s vlasy, ale také potíže s nehty a pokožkou. Snižuje lámavost vlasů, zlepšuje jejich kvalitu a zvyšuje hustotu. Dále se dá užívat i při řešení nadváhy a při vysoké hladině cholesterolu. Je rovněž oblíbený mezi sportovci, protože působí antioxidačně. Pokud ho máte v těle nedostatek, hrozí riziko poklesu vstřebávání rostlinných bílkovin.

Působení na vlasy

Methionin je populární doplněk na vlasy, který s oblibou užívají ženy i muži. Na co vše je jeho užívání konkrétně vhodné? Methionin je vhodný užívat při celkovém prořídnutí vlasů, jejich ztrátě nebo na podporu růstu. Dále se dá doporučit při narušené struktuře vlasů. Například když vás trápí vlasy roztřepené, křehké nebo lámavé. Rovněž ho oceníte na vlasy bez lesku. Methionin dále působí při vypadávání vlasů, které je způsobené hormonálními vlivy.

Vlasy

Co doplňky s methioninem obsahují

Často se jedná o komplexní přípravky, které kromě esenciální aminokyseliny methionin obsahují také cystein. Mají vyvážený poměr vitamínů skupiny B – jedná se o vitamíny B1, B2, B6, B7 a B5.

Tento doplňkem může také obsahovat extrakt z přesličky rolní nebo z tykve obecné. Přeslička je zdrojem křemíku a stará se tak o pevnost nehtů. Tykev obsahuje rostlinné hormony, konkrétně fytosteroly, které se podílejí na snižování obsahu DHT. Vysoká koncentrace těchto látek může způsobovat hormonální poruchy a vypadávání vlasů. Nesmíme zapomenout ani na výtažek z pšeničných klíčků, který je rovněž bohatý na vitamíny a minerály.

Jak se užívá

Methionin se doporučuje užívat pravidelně. Vždy si přečtěte jeho příbalový leták. Obvykle se užívají 1 až 2 tablety denně. Měl by se užívat nalačno, přibližně 30 minut před fyzickou zátěží. Pokud ho neužíváte v souvislosti se sportem, můžete ho brát kdykoliv během dne. Jestliže zjistíte, že vám užívání nalačno nedělá dobře, je možné ho užívat i po jídle. Tablety je potřeba zapít dostatečným množstvím vody. Nejsou známé žádné vedlejší účinky tohoto produktu. Pokud si však jeho užíváním nejste jisti, určitě se poraďte se svým lékařem nebo s lékárníkem.

Zanechte odpověď