Nábytek z masivu nabízí zdravý základ pro bydlení

Všichni se snažíme žít co nejzdravěji. Pomoci nám s tím může i správně zvolený nábytek. Masivní dřevo dává našemu domovu nejen autentickou atmosféru, ale přispívá i ke zdravějšímu klimatu.

Výrobci mnohdy za dřevo vydávají různé kompozitní materiály. Vždy však jde o směs pilin, štěpky či jiné drtě s různými chemickými pojivy. Nábytek z masivu vypadá jinak. Pracuje se skutečným dřevem. Do našeho obydlí vpustí krásu přírody s minimem nebo zcela bez problematických látek, které by zdravé klima našeho bydlení mohly negativně ovlivnit.

Pořiďte si jídelní stůl z pravého dřeva

Nemáte k masivu důvěru kvůli jeho odolnosti? Nenechte se splést. Jídelní stoly z masivu se vyrábí z tvrdého dubového dřeva, a jsou přesně tím nábytkem, který je schopen přežít i několik generací.

Dubové dřevo se snadno udržuje. Rozhodně rychle rezignujete i na používání ubrusu, protože takto krásné stoly je dobré nechat vyniknout. Navíc lze masivní stoly lehce zrestaurovat, ale k tomu důvod mít nejspíš ani nebudete.

Moderní se dnes snoubí s industriálním

Masivní dřevo a nábytek z masivu máme často spojeny se stylem tzv. „selské jizby“ nebo s rustikálním nábytkem. To dnes ale již neplatí. Moderní jídelní stůl masiv ­– to je spíše kombinace kovového podnoží a masivní dřevěné desky. Tento odkaz na industriální styl je velice moderní a hodí se do interiérů v podstatě v jakémkoliv designovém stylu.

Masivní jídelní stůl dokáže zvrátit nadvládu velké sedací soupravy jako centrálního místa bytí rodiny. Děti se sem přesunou s kreslením, s partnerem si rychlou večeři rádi prodloužíme na celovečerní. Stůl se stane centrem dění vašeho bytu.

Jídelní dubový stůl z masivu Dylan

Dřevěné stoly se snadno udržují

Péče o jídelní stůl z masivu je velice snadná. Dřevo se jednou za čas natře speciálním voskem nebo olejem. Vhodné jsou minimálně dva nátěry. Uschnout je stačí nechat přes noc a nátěr bez problémů uděláte přímo v interiéru. Nezapáchá a není nijak škodlivý. Svůj stůl tak udržíte trvale v dobré kondici a snadno odolá i vylitým tekutinám, které barví.

Zanechte odpověď