Nebraska

Lincoln Garden nebo Wooly Mammoth – to jsou dvě atrakce, které si s americkým státem Nebraska spojujeme v ČR asi nejvíce. Rozhodně však nejde o jediné zajímavé turistické cíle. Co všechno vám ještě tato nevšední lokalita může nabídnout?

Místní ji také nazývají zemí nížin a její jméno by se dalo doslovně přeložit jako „plochá voda.“ Taková je Nebraska – 16. největší stát USA hostící přibližně dva miliony obyvatel. Základ její přírody tvoří polopoušť, i proto sem osadníci pronikali jen velmi pomalu a se značnými obtížemi. První trvalejší osídlení proto najdeme až v roce 1682.

Nebraska

Vítejte na středozápadě

Pokud najdete v mayovkách nebo jiné dobrodružné literatuře americký středozápad, tak je to právě Nebraska a její nejbližší okolí. U nás však může znát Nebrasku kvůli jejímu hlavnímu městu Lincoln, které nese jméno na počest oblíbeného zavražděného prezidenta.

Věděli jste že: V Americe se říká, že Nebraska je zem, kterou začíná americký západ? A pokud byste se chtěli postavit na jeho počátek, musíte navštívit 13. ulici v Lincolnu.

V Lincolnu žije přibližně 220 000 obyvatel, z nichž přes 90% tvoří křesťané. Většina výkonné moci i společenského života je proto soustředěna právě zde.

Nebraska – co navštívit?

Chystáte-li se na cestu na americký středozápad, určitě se nezapomeňte inspirovat naším seznamem nepřehlédnutelných zajímavostí.

Největší město Nebrasky

I když je Lincoln nebraskou metropolí, co do velikosti ho předčí Omaha. Počet občanů s trvalým bydlištěm se pomalu ale jistě blíží k půl milionu. Jde doslova o ráj všech milovníků obchodů a dobrého jídla. Kromě toho tu však najdete i největší indoorový deštný prales na světě. Jde o tzv. Lied Jungle, a pokud si chcete užít trochu nefalšované tropické divočiny v bezpečí pod skleněnou střechou, určitě se vám tu bude líbit.

Věděl jste, že: Nebrasce se dříve přezdívalo „Stát sázečů?“ Mohli za to farmáři, kteří ve velkém sázeli stromy jako obranu proti prudkým poryvům ničivých větrů z prérií. V Nebrasce proto najdete také největší les na světě vysázený lidmi – Hasley National Forest.

Vojenské pevnosti pro milovníky vojenství

Nebraska má něco přichystáno i pro všechny nadšence válečné historie. Vybrat si můžete z celé řady přístupných a především skvělé zachovalých pevností. Doporučit lze zejména:

  • Atkinson
  • Kearny
  • Hartsuff
  • Sidney
  • Robinson

Za největší mamutí fosilií

Největšího mamuta, jehož pozůstatky byly kdy na zemi nalezeny, nenajdete někde ne ruské Sibiři, ale právě v Nebrasce. Pochází z kraje Lincoln County a je jednoduše známý jako „Wolly Mammoth“.

Rekordmanka mezi houpačkami pojme celou školní třídu

To však není jediné Nej, kterým se může Nebraska pyšnit. V Guinessové knize rekordů je zapsána tak největší houpačka na světě, na níž se vejde až 25 lidí. Pohoupat se na ní můžete ve městě Hebron, kde tvoří součást mnoha dalších zábavných atrakcí.

Zanechte odpověď