Nosifol a otěhotnění

Rad, jak pomoci párům, které se marně snaží o miminko, je nespočet. Pokud marné snažení trvá při pravidelném pohlavním styku déle než rok, je na místě odborné vyšetření muže i ženy. Bez ohledu na výsledek vyšetření nebo na fázi snažení může otěhotnění podpořit Nosifol. O co jde a jak vám může pomoci?

Co je Nosifol

Nosifol je volně prodejný doplněk stravy podporující početí, doporučovaný k užívání mužům i ženám. Tento přípravek prodávaný ve formě sáčků rozpustných ve vodě samozřejmě nenahrazuje pestrý jídelníček, ale může v určitých ohledech významně pomoci.

Co Nosifol obsahuje? Především inositol, tedy vitamín skupiny B, kyselinu listovou, hořčík a vitamíny B6 a B12. Díky svému složení má pozitivní vliv na plodnost mužů i žen. U žen dokáže obnovit normální ovulační aktivitu, například po delším užívání hormonální antikoncepce, a bývá doporučován i ženám s cystami na vaječnících.

Rovněž se doporučuje u párů podstupujících asistovanou reprodukci, protože přispívá ke zvýšení kvality oocytů. Díky obsahu kyseliny listové má pozitivní vliv i na vyvíjející se plod v raném období těhotenství, protože působí preventivně proti vrozeným vadám a potratům.

Inositol jako hlavní součást

Zřejmě nejdůležitější součástí Nosifolu je látka zvaná inositol. Jedná se o vitamín skupiny B, který najdeme i v přirozených zdrojích, například v sóje, grapefruitech, zelí nebo mléce.

Tento vitamín se nedoporučuje jen při podpoře otěhotnění, má pozitivní vliv i na celkový metabolismus. V případě cukrovky 2. typu, tedy diabetu způsobené životním stylem a způsobem stravování, pomáhá regulovat inzulin. Dále působí jako antioxidant, podporuje růst vlasů a obnovu kožních buněk. I z toho důvodu je součástí různých šamponů a kosmetických přípravků.

Jak se Nosifol užívá

Výrobce doporučuje užívat jeden sáček denně mužům i ženám po dobu jejich úsilí počít dítě, přičemž žena by měla tento přípravek užívat po celou dobu těhotenství. Jelikož se jedná o doplněk stravy na vitaminové bázi, může nahradit v průběhu těhotenství jiné vitaminové preparáty pro těhotné.

Zanechte odpověď