Oberwiesenthal

Nemusíte jet daleko od hranic, abyste měli to potěšení navštívit lázeňské a lyžařské středisko Oberwiesenthal. Leží na hranicích s Německem a se svou výškou 914 m.n.m. Je nejvýše položeným městem Německa.

Pod jeho správu patří část největší lyžařské oblasti Krušných horsvahy Fichtelbergu, jež spolu s vrchem Klínovec tvoří velmi dobře upravený komplex, vhodný pro začínající i pokročilé lyžaře. Zcela jistě oceníte i 15 kilometrů tratí, z čehož 10 je trvale zasněžováno, pestrou nabídku ubytování i restaurace s chutnými pokrmy v bezprostředním okolí.

Oberwiesenthal

Oberwiesenthal to je nejenom dobrá lyžovačka

Ale nemusíte sem mířit pouze v zimě, i jarní měsíce přinesou mnoho zajímavého. Trhy spojené s příchodem jara jsou se střediskem Oberwiesenthal spojeny již mnoho let. Prodejní výstava květin a zahradního náčiní se během času proměnila v pestrou kulturní a společenskou akci, kterou si nemůže nechat ujít žádný zahrádkář ani chovatel drobného zvířectva.

Oslavy jara netradičně

Jarní trhy se už dávno nekonají jen na hlavním náměstí. Doprovodný program s dílnami pro děti, ukázkami lidových řemesel, tématickými výstavami a mnoha dalšími aktivitami nabízejí i mnohá nákupní centra a zóny v centru města. Výhodné nakupování v Německu si díky tomu lze užít v docela jiném, velmi příjemném duchu.

Stánky na náměstí zase nejčastěji nabízejí vybraná lidová jídla a místní řemeslné výrobky zhotovované tradičními a dnes již téměř zapomenutými technikami. Mezi oblíbené suvenýry patří nejrůznější druhy slavnostních koláčů či ručně zhotovené proutěné košíky a rozličné jarní dekorace.

Již několikátým rokem zabírá jeden z rohů náměstí expozice lidového statku s živými zvířaty, která potěší hlavně děti. A tradicí jsou i velkolepě pojaté výstavy. Například na poslední výstavě orchidejí bylo k vidění více něž 20 000 rostlin.

Jarní trhy Drážďany

Chcete si jarní atmosféry užít ještě o něco víte? Pak v Německu zůstaňte, ale vydejte se ještě o malý kousek dál – do Drážďan. Díky svým nádherným a skvěle zachovalým barokním stavbám jsou Drážďany často označovány jako Florencie na Labi. Jejich unikátní architektura se té italské v mnoha ohledech více než vyrovná. Nádhernou ukázkou barokní velkoleposti je například katedrála Hofkirche s bohatou vnitřní výzdobou. Oázu uprostřed ruchu velkoměsta nabídne Zwinger – komplex domů a zahrad s nádhernými fontánami.

Zajímavou podívanou může nabídnout tzv. Umělecká čtvrť nebo Městská galerie. A potřebný odpočinek zase zahrada Großer Garten s divadelní scénou, lodičkami na malém rybníčku a nádherným barokním zámkem přímo ve svém středu. Pro odvážné návštěvníky je určena expozice drážďanského podzemí, jejíž součástí je prohlídka středověkého vězení s autentickou výstavou mučicích nástrojů.

Zanechte odpověď