Perfektní dárek k narození miminka je zlato – v jaké formě a proč?

Narození miminka je bezesporu jednou z největších událostí v každé rodině. Najednou všechny zavalí mohutný příval emocí v popředí s neuvěřitelně silnou láskou. Hned potom přijde touha něco tomu malému uzlíčku dát, něco, co bude mít jako památku. Proč byste i vy měli zvolit zlato?

Tradice, která má své kouzlo

Darování něčeho zlatého (obvykle to byl dukát) k narození dítěte je jednou z českých tradic. Zlaté dukáty se dávaly do kolébky dětem i v těch nejchudších rodinách. Je fakt, že mnohdy se dukát půjčoval od starších dětí, ale to dnes může jít stranou. Proč se dávalo právě zlato? Důvod je jednoduchý zlato je nejcennější kov, který nabývá na hodnotě. Darovat kus zlata tedy byl jakýsi dar dítěti do budoucna, dárek představoval jakousi finanční jistotu. A stejně tomu je i dnes. Když darujete zlato, dáváte dítku cenou věc, se kterou může v budoucnu naložit. Bude pak už jen na něm, jestli si drahý kov prodá nebo si ho nechá na památku.

Dukát k narození dítěte - Miminko v peřince

Široký výběr online i v kamenném obchodě

V dnešní době se razí speciální mince k narození dětí, které se balí do vkusné krabičky a jako celek tak tvoří nádherný dárek. Nejširší výběr takových dukátů najdete v Obecním domě v Praze. Pokud to máte do Prahy daleko, nebo prostě radši nakupujete online, vyberte si na stránce: https://www.zlate-mince.cz/Darky/Darky_k_narozeni.htm. Bude jen na vás, který zlaťák vyberete. A pozor – pokud budete dukát dávat miminku, které má již staršího sourozence, ale tomu jste dukát nedali, protože jste o tomto typu dárku nevěděli, sluší se koupit mu zlaťák také. K narození je možné vybírat hned z několika motivů. Nádherné jsou miminko v zavinovačce či dudlík. Lepší dárek prostě nevymyslíte, tím si můžete být jistí! Uvědomte si, že dáváte hodnotný dárek, který dítě může provázet celý jeho život. Bude to pro něj krásná vzpomínka na vás, a to je k nezaplacení.

Zanechte odpověď