Polský Těšín

Trhy u našich východních sousedů jsou velmi oblíbené a Polský Těšín je pro všechny milovníky netradičních nákupů a rozmanitého pel-mel nabízeného zboží doslova rájem. Co se tu vyplatí koupit a jak vykouzlit tu nejlepší atmosféru?

Seženete tu opravdu vše od potravin a drogerie až po kosmetiku, elektroniku, nábytek a oblíbené sezónní dekorace. Zvláště do předvánočního polského Těšína míří davy nadšených nakupujících, přilákaných jedinečnou atmosférou, zahrnující vše od příjemné hudby až po prodej chutného grogu nebo svařáku.

Polský Těšín

Co nabízí zákazníkům polská strana Těšína?

Kromě nabídky sezónního oblečení (Vánoce, Velikonoce či Dušičky) tu nakoupíte i levné oblečení, obuv a kupodivu také nábytek. Pátrejte však spíše v menších prodejnách. Velké nábytkové řetězce se u hranic velmi často blíží v přepočtu klasickým českým cenám.

Navíc v období velkých svátků je většina velkých obchodů zavřených, v malých krámcích a na tržišti alias „targowisku“ však nakoupíte vždy.

Zlatá éra nakupování už tu byla

Ještě před deseti lety byly tržby na polské straně Těšína, které tu udělali čeští zákazníci, skutečně obrovské. Propad cen se však během času částečně narovnal, takže menší nákupy už tu nejsou tak výhodné jako dříve. Na ty větší nejlépe s vlastním automobilem se však zajet vyplatí.

Zvláště umělé vánoční stromy a další dekorace tu zakoupíte doslova za pár zlotých a ve velmi dobré kvalitě. A češtinu tu uslyšíte na každém kroku a to nejenom od nakupujících, ale také od prodejců. A výjimkou není ani hašteření o nižší ceny zboží. A vy můžete tuto strategii vyzkoušet, u části stánků opravdu funguje.

Na trhu navíc mají všichni obchodníci ceny u svého zboží v korunách, zlotýh i eurech a tyto měny také přijímají. Hned tedy víte, kolik zaplatíte. Z vlastní zkušenosti však doporučujeme platit zlotými. Bývá s tím nejméně potíží a vymění vám je každá směnárna na našem území.

Pozor na skrytá rizika

Na tržišti můžete potkat četné policejní hlídky a není to náhodou. Vyskytuje se tu totiž vysoký počet kapsářů a pouličních zlodějů. Všechny své věci si tedy pečlivě hlídejte a nikdy ale opravdu nikdy nenoste peněženku v zadní kapse kalhot nebo v otevřené kabelce.

A můžete se stát svědky i mnohem zajímavějších scének. Na tržišti jsou sice k dispozici převlékací kabinky ve vymezených prostorách, ale málokdo je využívá. Můžete tak spatřit ženy vysvlečené do spodního prádla vedle stánku, kterak si zkouší kalhoty nebo halenku a to i v zimě!

O některé zboží však bývá větší zájem než o jiné. Typické je to třeba pro čokoládové vánoční kolekce. Ty často zmizí ze stánků už okolo osmé ráno, takže kdo chce skutečně ušetřit, musí si přivstat. Výhodné nákupní ceny a jedinečná atmosféra za tuhle malou nepříjemnost ale zcela jistě stojí, co říkáte?

Zanechte odpověď