Rekvalifikační kurzy vám pomohou vrátit se do pracovních kolejí

Právě maminky na mateřské a rodičovské dovolené využívají velice často rekvalifikační kurzy. Oblíbené je zejména účetnictví.

Ze všech zemí EU má Česká republika nejdelší rodičovskou dovolenou. Ta trvá až čtyři roky. K délce našeho pobytu doma s dítětem je třeba ještě připočíst dalších až 28 týdnů mateřské dovolené (při narození jednoho dítěte). Maminka, která se rozhodne využít celé toto období pro péči o dítě, se velice často cítí nesvá při návratu do pracovního procesu. Pomoci může rekvalifikace.

Rekvalifikační kurzy placené Úřadem práce

Stát nabízí rekvalifikační kurzy i maminkám na mateřské či rodičovské dovolené. Máme tak možnost zdarma posunout své vzdělání do jiných oblastí, případně si oživit či prohloubit naše dosavadní znalosti. Jednoznačně nejžádanějším rekvalifikačním kurzem mezi mladými maminkami jsou kurzy účetnictví.

Účetnictví fotka

Jak si vybrat rekvalifikační kurz účetnictví?

Jako maminky jsme hodně omezené především časem. Péči o potomka musíme během kurzu předat partnerovi či babičkám. Ti většinou přes týden pracují. Proto jsou pro nás optimální víkendové kurzy, které jsou navíc v dobré dojezdové vzdálenosti. Oceníme rovněž kvalitně připravené materiály i možnost prohloubit si některé části studia online.

Ať už hledáte rekvalifikační kurz účetnictví pro začátečníky, kurz účetnictví v Praze, v Brně, v Ostravě či v dalším českém městě, podívejte se na aktuální nabídku kurzů Orange Academy. Kurzy firmy rozebírají i maminky v diskusi na Emimino.cz.

Kurzy účetnictví Orange Academy i pro maminky na mateřské a rodičovské

Orange Academy nabízí aktuálně rekvalifikační kurz podvojného účetnictví vhodný pro začátečníky. Jde o kurz akreditovaný MŠMT, který proplácí Úřad práce. Výukou vás provedou zkušení lektoři a po jeho absolvování budete schopny vést účetnictví pro malé a střední firmy, nebo své znalosti využít při vlastním podnikání. Hodně termínů kurzů se koná právě v sobotu nebo v neděli, což jako maminky určit oceníme.

Zanechte odpověď