Společenské účesy na maturitní ples

Čeká vás maturitní ples? Nevíte, co si udělat s vlasy, abyste vypadali elegantně a trendy? Přemýšlíte nad tím, co si učesat, abyste byly dokonale sladěné? Pak čtěte dál. Přinášíme vám článek o společenských účesech na maturitní ples, které si však můžete učesat i při jakékoli jiné příležitosti. V článku se dozvíte nejen, s jakými účesy zabodujete, ale i jak si je máte učesat.

Pokud se žena chystá na významnou formální událost, je nejjednodušším řešením nechat se učesat od kadeřníka. Profesionál to vždycky zvládne snadněji. Mnohdy to však neznamená, že by to zvládnul lépe nebo za kratší dobu. Pokud se chcete raději učesat sama doma, nebo nechcete prostě utrácet za kadeřníka, pak se nechte inspirovat naším článkem.

Klasikou je drdol

Klasickým plesovým účesem je samozřejmě drdol, a to drdol na všechny možné způsoby. Učesat si můžete drdol baletní, francouzský nebo jakýkoli jinačí. Výběr drdolu samozřejmě volte podle typu šatů. Jedinou naší radou je, abyste si do drdolů nezastrkovali tisíce malých kytiček.

Většinu drdolů si učešete za pomocí gumičky a pinetek. Hodit se může i žehlička, kulma nebo lak na vlasy. V první řadě si vlasy zagumičkujte do culíku a následně pokračujte podle daného typu drdolu. Pokud tedy zvolíte francouzský, pak vlasy smotejte do ruličky (od konečků ke kořínkům) a upevněte ve svislé poloze. Pokud zvolíte baletní drdol, pak si vlasy vyčešte vysoko do týla a smotejte je okolo gumičky culíku (hlavně pevně utahujte, baletní drdol je přísný).

Rozpuštěné vlasy

Letos máte povoleno nechat si rozpuštěné vlasy. I když pravdou je, že i takový účes musíte trochu poupravit. První možností je čelenka z copů, kterou můžete plést dvěma různými způsoby. Za prvé můžete vzít pramen vlasů na jedné straně hlavy a začít plést klasický cop směrem vzhůru, položit ho přes hlavu k druhému uchu a připevnit. Za druhé můžete od jednoho ucha k druhému uchu zaplést francouzský cop.

Druhou možností, jak upravit rozpuštěné vlasy je v podstatě falešný culík. Vezměte dva proužky na každé straně hlavy (nad uchem) a spojíte je v týle, kde je připevníte. Vlasy však můžete i splést ve dva copánky či dva francouzské copy.

Společenské účesy na maturitní ples

Romantické copy

Naprostým letošním hitem jsou copy, které se hodí hlavně ke splývavým šatům ve stylu Antiky, nebo ke koktejlkám. Copy můžete využít ve všech předchozích uvedených účesech, nebo z nich vytvořit samostatný účes. Formálně bude působit francouzský cop spletený od temene až k šíji. Romanticky budou působit copy – klasický i rybí, umístěné ležérně přes jedno holé rameno směrem k dekoltu.

Máte pro nás také nějaký tip, jak se učesat na maturitní ples? Podělte se s námi.

Zanechte odpověď