Suché lokty

Olupující se vrstvičky kůže mohou potrápit na různých částech těla. Oblast loktů je k tomuto náchylná zejména z důvodu nahromadění kožních buněk v jednom místě, ale též kvůli jejímu neustálému ohýbání, tření a namáhání. Kdo má k přílišnému vysušování pokožky opravdu sklony, může zde pozorovat vrstvičky seschlé kůže, barva pokožky zde může být odlišná než na jiných místech těla. Jak se dá tento problém řešit?

Drsná pokožka i tmavá místa

Suché lokty nemusí být jen problémem estetickým. Samozřejmě, vzhled kůže v této oblasti nám může vadit, někdo má i tendenci halit si pak ruce do dlouhých rukávů. Při olupování pokožky však může nastat i její svědění, které již je opravdu nepříjemné.

Kůže je složena z více vrstev, přičemž při olupování dochází k sesychání vrchní tenoučké plochy vytvořené z velmi nízkých buněk. Nastává pak k odhalování hlubších struktur kůže, což nám již nemusí být příjemné. Tehdy právě může docházet ke svědění kůže, ale i k bolestivým prasklinám, které mohou zasah

ovat velmi hluboko.

Pokud se pro vás tento problém stává opravdu bolestivým a není ve vašich silách zmírnit vysušování pokožky běžně dostupnými prostředky, klidně se obraťte na lékaře. Příčina totiž může být i v hormonální nerovnováze či nedostatku vitamínů (zejména A a E).

Hydratační krémy

Pro minimalizaci vysušování pokožky na ni pravidelně aplikujte hydratační krémy, které můžete běžně sehnat v drogerii nebo ještě lépe v lékárně. Využít můžete i přírodní oleje, doporučován bývá kokosový, ale klidně i olivový nebo slunečnicový.

Snažte se si lokty mazat pravidelně po koupání, využít však můžete i chvilku v průběhu dne. Stačí, pokud si krém dáte na viditelné místo, malý vzorek si dáte do kabelky a použijete vždy, když někde musíte čekat nebo si potřebujete něčím ukrátit dlouhou chvíli.

Potřebná další péče

Pokud chcete pokožku na loktech co nejméně namáhat, věnujte ji dostatečnou pozornost nejen při aplikaci vhodné kosmetiky. Pokožce může ublížit též vystavování nadměrným teplotám nebo jejich výrazně a časté změny. Náročné je též stálé halení kůže do syntetických, neprodyšných materiálů a z nich vytvořeného těsného oblečení.

Zesvětlení pokožky

Pokud je kůže v oblasti loktů tmavší, můžete vyzkoušet její zesvětlení pomocí citronové šťávy. Stačí místa potírat šťávou každý den a snažte se o dlouhodobou aplikaci. Po potření nechte na loktech tekutinu zaschnout a pár hodin ji neumývejte. Po umytí naneste na lokty některý z hydratačních krémů, aby nedocházelo k dalšímu vysušování pokožky.

Kromě citronové šťávy bývá doporučována též směs octu a jogurtu nebo peeling vytvořený z jedlé sody. Stačí umíchat ze sody a trošky vody pastu, kterou lokty chvíli masírujte. Poté je opět nezapomeňte natřít vhodným krémem.

Zanechte odpověď