Tipy na výlety s dětmi

Kam s dětmi na prázdniny? Existuje několik výletních míst, která byste rozhodně neměli vynechat – jak je najít a jak dětem připravit opravdu nevšední zážitek?

Tipy na výlety

Na internetu existuje nepřeberné množství méně či více spolehlivých průvodců, které vám umožní vyhledat místa, kde lze s dětmi trávit čas. Jak se totiž ukazuje, rodiny s dětmi jsou ochotny utratit za své výlety i dovolené poměrně zajímavé sumy, a proto jsou častým cílem tematických serverů.

Nedoporučujeme spoléhat se na stránky, kam vkládají upoutávky sami návštěvníci – v takovém případě se nemusí jednat o objektivní informace. Lepší volbou jsou stránky, na nichž mohou jednotlivé lokality hodnotit lidé a psát k nim komentáře – informace, které zde najdete, mají větší pravděpodobnost, že budou vyvážené.

Skutečně nejlepší volbou je však spolehnout se na reference lidí, které znáte. Dokážete odhadnout, co se jim líbí a co preferují, a jejich reference proto můžete kriticky posoudit. A v lepším případě můžete dokonce uspořádat společný výlet!

Připravili jsme pro vás tři tipy na výlety s dětmi, které patří v daném kraji ke špičce.

Park Mirakulum

Jedná se o park v Milovicích s rozlohou 10 hektarů. Nabízí originální zábavu a dětem i rodičům dává absolutní volnost v tom, jak chtějí trávit čas. Vše je dovolenou a všechny věkové skupiny jsou vítány. Nenajdete zde žádné obvyklé zákazy, jako nedotýkat se zvířat a nechodit mimo pěšinky.

Hlavním motivem parku je velký dřevěný hrad, menší děti se mohou vydovádět na obřím pískovišti, objevovat cesty v labyrintu nebo jen tak grilovat a společně s ostatními vlastnoručně připravené jídlo sníst.

Děti zde najdou i hřiště v korunách stromů nebo obří houpačky. Ať už zvolíte jakoukoli formu zábavy, nebudete litovat.

Stezka korunami stromů

Stezka se nachází u jihočeského Lipna na vrchu Kramolín. Celá konstrukce je bezbariérová a díky svému pozvolnému stoupání umožňuje vystoupat až na vrchol všem věkovým skupinám.

Při výstupu se můžete kochat nejen krásným výhledem na Šumavu a okolí, ale také můžete využít odpočívadla, která na stezce jsou, nebo herní prvky pro dospělé i děti. Díky nim se nikdo z vás nebude na výletě nudit.

A co nejlepší na závěr – budete-li mít chuť a odvahu, můžete se dolů svézt nejdelším tobogánem v České republice.

Techmania Science Center

Že věda není nuda, dokazuje plzeňská expozice Techmania Science Center. Jedná se o unikátní projekt, který sídlí v prostorách bývalých Škodových závodů.

V přirozeně industriálním prostředí naleznete nepřeberné množství interaktivních prvků, které seznamují děti i rodiče se zákony vědy i přírody. Na své si přijdou nejmenší děti stejně jako teenageři, když už rodiče nebudou při vysvětlování stačit, pomohou vám školení průvodci.

Okuste, jaká věda může být, a navštivte plzeňskou Techmanii!

Zanechte odpověď