Trajekt na Elbu

Láká vás návštěva ostrova, který se nejvíce proslavil díky nucenému pobytu Napoleona Bonaparte? Chtěli byste se pokochat jeho zajímavostmi, užít si nádherné pláže nebo se jednoduše projít krásnou přírodou? Pak se vám určitě bude hodit praktický trajekt na Elbu, který vyráží pravidelně z italského přístavu Piombino.

Trajekt na Elbu – kde a jak?

Elba patří mezi velmi populární ostrovy Evropy, takže společností, které sem míří, je skutečně velké množství. Z těch největších doporučujeme co do kvality služeb zejména tyto:

Trajekt na Elbu

  • Moby
  • Toremar
  • Blu Navy
  • Corsica Sardinia Ferries

Všechny vyrážejí z italského přístavu Piombino, od jehož břehů je to na Elbu slabých 10 kilometrů. Zatímco vstupní destinace je daná – to kde vás trajekt vyloží, ovlivnit můžete.

Přímo do hlavního města

Nejvytíženější linkou je bezesporu trasa Piombino – Portoferraio. Do hlavního města ostrova Elba míří denně přibližně 45 spojů, takže místo se najde vždycky. Cesta sem trvá přibližně 45 minut až celou hodinu, to záleží na mnoha okolnostech, včetně počasí nebo volného místa k přiražení.

Destinace pro ty, co nenávidí vodu

Jestliže vás tak dlouhá doba strávená na moře děsí, zamiřte raději do elbského Cavo. Ty nejrychlejší lodě to sem zvládnou už za 15 minut, horní hranice je půl hodiny. Ptejte se u společností Moby a Toremar. Kapacita spojů je přibližně 10 denně.

Za špetkou exotiky

Pobyt na trajektu si skutečně užíváte, ale nechcete se vylodit tam, kde většina suvenýrů chtivých turistů? Pak pro vás bude ideální poslední možnost:  Piombino – Rio Marina. Musíme zamířit na trajekty Toremar, kterých jezdí 8 za den, ale odměnou vám bude příjezd do krásné krajiny bez davů návštěvníků.

Elba – turistické cíle

A kam na Elbě zamířit? Sestavili jsme seznam těch nejzajímavějších cílů pro vaše výlety!

Portoferraio – srdce Elby

Ano, hlavní město musí být samozřejmě na prvním místě. Historická čtvrť se starým kostely a křivolakými uličkami láká na přívětivou staromilskou romantiku. Minout nesmí ani Villu dei Mulini, kde při svém nedobrovolném vyhnanství dlel slavný státník a vojevůdce. Nálezy z útrob ztroskotaných lodí, pocházejících už ze starého Říma, a mnoho další zajímavosti vám pak nabídne Museo Archeologico.

Rio Marina – přístav s mnoha půvaby

Původně šlo o nákladní přístav, dnes mnohem více láká návštěvníky z celého světa díky svým krásným plážím a nevšední atmosféře. Luxusně vybavené hotely, bohatý výběr aktivit a rušný noční život – to je Rio Marina. A pokud vás láká trocha dobrodružství, navštivte okolní vinice a vyzkoušejte si některé lokální postupy při zpracování vína.

Monte Cappane – lepší výhled na Elbě nenajdete

Nejvyšší hora ostrova s výškou 1 018 metrů nad mořem nabízí krásnou procházku nevšední přírodou. Pokud se budete pozorně dívat, narazíte polštářovité formace z lávy a množství druhů flóry. Unavené turisty pak nahoru vyveze šikovná lanovka.

Zanechte odpověď