Udělejte ze svého obýváku středobod vašeho domu

Ne nadarmo interiéroví designéři obývací pokoj přezdívají první dámou, nebo pulsujícím srdcem domu. On jím totiž je. Respektive by měl být.

Mohlo by se zdát, že zařídit obývák je jednoduché jako facka. Pořídíme si sedací soupravu, tedy gauč, dvě křesla, televizní stolek, k tomu vhodný koberec a textilie, a je to. To je i není pravda.

Zařizujeme obývák

Pravdou je, že bez zmíněných produktů se v obývacím pokoji neobejdeme. Hovoříme tedy za většinu populace, která se v obýváku věnuje odpočinku a sledování televize. Už bychom ale polemizovali s tvrzením, že zařizování obýváku je snadnou záležitostí. Tedy pokud je v hledáčku vašeho zájmu obývák, kterému z designérského pohledu nebude co vytknout.

Obraťte se na specialistu

V takovém interiéru totiž všechno musí ladit, ať již se jedná o použití barev či materiálů. Pokud si v tomto ohledu nejste jisti v kramflecích a toužíte po obýváku bez chybičky, nezdráhejte se využít služeb bytového designéra. Nebudete litovat.

Zaměřeno na nábytek

Myslíte si, že to zvládnete sami? Tak směle do toho. V první řadě zaměřte svou pozornost na nábytek do obýváku. Ten můžete mít moderní, tedy vzdušný a minimalistický, klasický, rustikální nebo velmi luxusní prémiový. Vycházejte z celkového ladění vašeho bytu, do kterého by i váš obývák měl zapadat. Pokud je většina pokojů ve vašem bytě zařízena v moderním stylu, rustikální obývák by v něm působil jako pěst na oko. A obráceně.

Zaměřeno na sedací soupravy

Stejně jako je obývák středobodem domu, sedací souprava je pak středobodem obýváku. Bez ní by zkrátka obývák nebyl obývákem. Na trhu najdete sedací soupravy různých materiálů, barev i tvarů. Kožené, látkové, z eco kůže, sedačky rohové i rozkládací. Není-li v hledáčku vašeho zájmu vyloženě obývák eklektického stylu, snažte se vyvarovat výrazných barev. Ty sedačce dodáte třeba polštářky či jinými textiliemi.

Zaměřeno na obývací stěny

Třetí důležitou položkou každého obýváku je obývací stěna. Zapomeňte ale na nevkusné komody ze sedmdesátých let plné porcelánových hrnečků a srnečků. Dnešní obývací stěny jsou na pohled elegantní a především praktické. To ovšem neznamená, že by byly ochuzeny o zajímavé designové prvky.

Obývací stěna

Nakupujte na hmnabytek.cz

Moderní i klasický nábytek do obýváku seženete například na e-shopu hmnabytek.cz. V nabídce ovšem najdete i kvalitní dětský nábytek, kterému samozřejmě dominuje dětský psací stůl, ale i nábytek do ložnice, kuchyně, koupelny i předsíně. Zkrátka do celé vaší domácnosti. Tak neváhejte.

Zanechte odpověď