V myčce zůstává voda

Potýkáte se s tím, že vám v myčce zůstává voda nebo řešíte jiné obtíže, spojené s tímto praktickým spotřebičem? Poradíme vám a ukážeme,jak se těchto problémů pěkně podomácku zbavit.

Dnes se zaměříme na tři typy problémů. Tím první je, že myčka vůbec nenapouští nebo nevypouští vodu. Hned poté se podíváme na to, co dělat, když nejde vůbec zapnout a nakonec i na to, když se voda jednoduše neohřívá.

Je to jednoduché – otevřete dvířka a vyvalí se na vás potopa. Množství vody, které myčka na jedno mytí spotřebuje, naštěstí není tak velké, aby vám zaplavilo celou kuchyň, ale i tak je to značně nepříjemné.

A kde je jádro pudla? Pravděpodobně půjde o ucpanou odtokovou nebo přívodní hadici. Řešení není těžké. Stačí jen vědět, jak na to. Do lepší situace se dostanete, pokud je problém s hadicí přívodní. Tehdy obvykle stačí odstranit boční nebo zadní kryt myčky (podle návodu) a hadici odmontovat a profouknout.

Přístup k odtokové hadici je horší a někdy se neobejdete bez pomoci odborného servisu. A nezapomeňte také na odpadní filtr. Opravdu dobře ho vyčistěte. V ideálním případě se propracujte až k odtokovému čerpadlu a vezměte si ho na paškál také. Ušetříte si řadu problémů.

A ještě na jeden fakt je třeba dát pozor – někdy myčka nenapouští nebo nevypouští vodu, když je dotyčná hadice přiskřípnutá – třeba v důsledku stěhování nábytku nebo nového usazení. I na to se tedy zaměřte.

Zůstala vám v myčce voda? Možná ji ani nespustíte

Pokud myčka nejde zapnout, může se potíž skrývat právě i v problému číslo jedna. I když hadice vyčistíte, stejně bude váš spotřebič stávkovat. A co s tím? Jednoduše ho restartujte – mělo by stačit zmáčknout spínací tlačítko po dobu několika vteřin. Většinou pak myčka vodu sama odčerpá a můžete pokračovat v jejím používání. V krajním případě je nutné vodu vybrat ručně, třeba za pomoci mopu a menšího kbelíku.

Myčka se může rovněž díky potížím s vodou zastavit uprostřed mycího cyklu a to díky funkci aquastop, kterou většina moderních spotřebičů má. Pro jistotu zkontrolujte i těsnění dvířek.

Co dělat, když myčka vodu neohřívá

Tady už nejspíš domácí triky nepomůžou. Poznáte to snadno – cyklus je hotový a nádobí je stejně pořád studené a špinavé. Na vině bude nejspíše vyhořelé relé nebo topné těleso. Obě součástky stojí pouze několik stokorun – ovšem jejich výměna, to už je něco jiného. Nejspíš vám nezbude, než zavolat odborníka – v takovém případě počítejte s částkou mezi 500-1000 Kč za jeho služby.

Neplatíte jen za pouhý jednoduchý úkon, ale i za další služby. Specialista dokáže například změřit odpor na svorkách topného tělesa nebo zkontrolovat celou řídící jednotku. Součástky totiž obvykle neodcházejí samy od sebe a vyřešení hlubšího problému vám pomůže předcházet opakovaným opravám a dalším finančním výdajům.

Zanechte odpověď