Výborné moučníky s mascarpone

Přemýšlíte jaký moučník přichystat svým přátelům či rodinným příslušníkům? Rádi byste se pustili do něčeho sladkého, lahodného a zároveň nepříliš těžkého? Zaměřit se můžete kupříkladu na výborné moučníky s mascarpone, kterých existuje více, než dost.

My jsme pro vás vybrali jeden lehčí, jehož příprava nepřesáhne hodinu čistého času a pochutnají si na něm minimálně čtyři osoby.

Připravte si ingredience

Aby byl recept stoprocentní a přesně takový, jaký má být, vyžaduje několik základních surovin.

  • 1 ks smetany na šlehání
  • 2 ks vanilkového cukru
  • 250 g sýru mascarpone

Vzhledem k tomu, že jde o zákusek, u něhož sladké chuti a dokonalý vzhled hrají podstatnou roli, neměli byste opomíjet ani na další přísady.

  • Ovoce
  • Máta
  • Med nebo cukr
  • Piškoty

Jak připravit chutný moučník s mascarpone?

V první řadě si nachystejte smetanu, respektive se pusťte do jejího nenáročného ušlehání, dokud vám nevznikne tuhá směs. Dále smíchejte vanilkové cukry se sýrem, medem a moučkovým cukrem o objemu tak jedné polévkové lžíce.

Výborné moučníky s mascarpone však vyžadují ještě něco více, než jste doposud provedli.

Servírování moučníku

Připravit byste si měli pohárky, v nichž budete sladký pokrm prezentovat.  Do nich nalejete udělanou směs a přimícháte piškoty. Nakonec nesmíte opomíjet ani na pomyslnou třešničku na dortu. Tu může tvořit například ovoce, máta či jakákoliv jiná ingredience, jež vám přijde vhod.

Výsledkem tohoto jednoduchého procesu budou výborné moučníky s mascarpone, které je možné podávat při jakékoliv příležitosti. Jde samozřejmě o studený pokrm, jehož původ je v italské kuchyni. Vynikající pochutina i pro ty, dávají přednost vegetariánské stravě. Zkrátka univerzální moučník, jemuž přijdete na chuť ihned poté, co se vám na jazyku rozpustí krém se sýrem mascarpone.

Zanechte odpověď