Zábal na suché vlasy

Suché vlasy dokáží stejně jako vlasy rychle se mastící pořádně potrápit. Často se pojí i s viditelným poškozením a se sklonem ke krepatosti. Navíc přesušená vlasová pokožka často svědí. Poradíme vám, jaký zábal na suché vlasy je ideální a také se u nás dozvíte, jak rychle a spolehlivě si tento zábal připravit.

Na suché vlasy můžete zakoupit i kvalitní kosmetiku. Pokud jsou vaše vlasy takové, rozhodně nepoužívejte univerzální šampony či šampony na vlasy mastné. Ty by na vaší hlavě totiž dokázaly udělat ještě větší neplechu. Domácí zábal si pohodlně připravíte například z rostlinného oleje, který vašim vlasům dodá potřebnou výživu a hydrataci.

Olej na suché vlasy a pokožku hlavy

Jaký olej si ale pro své suché vlasy vybrat? Na suché konečky vlasů můžete aplikovat například mandlový olejíček, který vaše vlasy posílí a zacelí. Oblíbený je rovněž avokádový olej, který zamezuje jejich lámání.

Mnoho žen sahá také po kokosovém oleji, který seženete běžně už i v drogerii nebo ve zdravé výživě. Tento olej se na vlasy nanáší na noc. Zábal stačí ráno omýt vlažnou vodou. Vašim vlasům propůjčí lesk, pevnost a také jim dodá příjemnou vůni.

Suché vlasy

Kokosový, olivový i mandlový olej

Suché vlasy v kombinaci s lámavostí a vypadáváním zase pomáhá řešit meruňkový olej. Na pleť i vlasy je skvělý jojobový olej, který navrací pružnost a pevnost. Můžete rovněž použít i olivový olej, který možná máte doma ve spíži. Vaši vlasovou pokožku spolehlivě promastí a vlasům dodá lesk a vitalitu.

Jak si připravit zábal z rostlinného oleje

Olej můžete do vlasů pouze vetřít, nebo z něj připravit komplexní zábal. Rozhodně nevadí, když ho necháte působit déle, klidně i celou noc. Výživné složky se tak stihnou pohodlně vstřebat. Olej je ale důležité vždy z vlasů dobře vymýt, klidně i s použitím šamponu. Jinak by totiž mohl nastat přesně opačný problém a vaše vlasy by se o to více mastily.

Další tipy na vlasové masky a kúry

Suché vlasy spolehlivě zachrání nejen oleje, ale i další potraviny z vaší spíže nebo ledničky. Můžete si připravit například medovou masku se smetanou, kdy obě ingredience dobře smícháte a na vlasech necháte působit po dobu přibližně 15 minut.

Oblíbená je také jogurtová maska, která vlasům dodá lesk a energii. Smetanu zde stačí nahradit kelímkem bílého jogurtu a maska se nanáší do vlhkých vlasů. Na suché vlasy je ideální i tvarohová maska, kdy se tvaroh rozmíchá pouze s vodou a nechá se působit zhruba 20 minut. Tuto masku můžete nanášet jednou týdně. Zajímavou obměnou je také vajíčková maska s olivovým olejem, kdy k jednomu vyšlehanému vejci přidáte lžíci oleji. Po půlhodinovém působení vlasy důkladně opláchnete.

Na internetu najdete mnoho tipů na zábaly na suché vlasy. Pokud se s tím domácím nemáte čas připravovat, můžete si i nějaký zábal koupit v drogerii nebo se na něj zeptat u své kadeřnice.

Zanechte odpověď