Záclony z Polska

Polsko se stalo velkým exportérem bytového textilu do naší země. A důvod, proč jsou české kamenné a internetové obchody tak hojně zásobeny záclonami z Polska je pouze jediný: o záclony z Polska je zájem. Jsou nabízeny ve všemožných vzorech, šířkách a délkách, velmi často jsou upraveny tak, že je zákazník je pověsí bez další potřebné úpravy. Záclony z Polska jsou i velmi levné, což vyhovuje lidem, kteří mají rádi v bytě změnu. Není pak problém záclonu vyměnit, když se omrzí, tak zvaně okouká.

Záclony z Polska: Nabídka odpovídá poptávce

V Polsku mají textil „čuch“. To se týká nejen oděvů a oděvních doplňků, ale také bytového textilu. Stranou musejí jít všechny pocity, že bychom měli podporovat českou výrobu. Doba nás předběhla. V současnosti není moc šancí „potkat“ v obchodech textil české provenience. Záclony u nás dělá vlastně jen jeden výrobce, a ten zákonitě nemůže svou nabídkou pokrýt celé spektrum zákaznických požadavků.

Důvod, proč se tak často setkáváme s výrobky z Polska je jediný – zákazníci záclony z Polska chtějí. Kdyby tomu tak nebylo, žádný obchodník by se do jejich dovozu nepouštěl. Nabídka odpovídá poptávce, to je zákon trhu. A je-li poptávka po záclonách z Polska, odpovídá tomu zásobení obchodů – kamenných i e-shopů.

Někde to bez záclon nejde

Záclony jsou bytovým doplňkem, kterého se značná část lidí nedokázala vzdát, a to navzdory panujícím trendům. Zejména obyvatelky (mužům na tom zase tak nezáleží) „klasicky“ zařízených domácnosti, bytů nebo domů staršího typu si místnost bez záclon často neumějí představit. Záclony z Polska jsou nabízeny v takovém množství vzorů a materiálů, a v takových cenách, že si milovníci záclon mohou dopřát změnu, kdykoliv se jim „staré“ záclony omrzí.

Jak vybrat záclony

První úkol, který nás při pořizování záclon čeká, je správné vyměření materiálu.

  • Základní rozměr záclonovin s pevným horním a dolním okrajem je výška. Potřebujete tedy znát přesný rozměr okna, k němuž připočítáváte nařasení. Pozor, každé okno je třeba změřit zvlášť, byť se domníváte, že jsou stejná. Mohou být, ale nemusí, zvláště ve starší zástavbě. Jako spolehlivý vzor nejlépe poslouží staré vyhovující záclony.
  • Při nákupu vycházejte ze zásady, že čím bohatší řasení a čím jemnější materiál, tím více metrů potřebujete.
  • U hrubších stačí přidat na řasení 70 procent šířky, jemné vyžadují 100 až 300 procent šíře okna.
  • Důležité je znát rovněž srážlivost záclonoviny. Zatímco u stoprocentního polyesteru je nulová, u směsí s bavlnou, popřípadě i hedvábím, je nutné hledat pokyn výrobce.
  • Záclonoviny, s nimiž se lze nejčastěji setkat na trhu, mají po deseti centimetrech výšku od 25 až do 300 cm, šířka s pevnými okraji se pohybuje od 150 do 300 cm.
  • Pokud jde o záclony, výjimečně jsou ve výhodě obyvatelé panelových domů. Vyrábějí se totiž pro ně kompletně hotové, a to jednoduché i v různých soupravách, cenově navíc dost přijatelné.
  • Bez šití si můžete pořídit i takzvané vitrážkové záclonky s otvory na provlékání, tradičně používané na kuchyňská okna. Vzpomeňte si však na ně i v případě, že potřebujete zakrýt prosklenou část dveří.

Záleží pochopitelně na interiéru, jaký typ záclonoviny si vybereme, i na tom, kam je místo obrácené. Rozdíl je mezi takzvanými zimními a letními záclonami.

  1. První pohlcují co nejméně světla a končí nad radiátory,
  2. druhé mohou být hustější i barevnější a sahat až na zem nejen proto, že je nepoškodí zdroj tepla, ale také nebudou část tepla pohlcovat.

Dobře si rozmysleme systém zavěšování záclon. Měl by být především rychlý a bezpečný, nevyžadující dlouhé balancování ve výšce.

Zanechte odpověď