Zdroje pro studium angličtiny

Angličtina dnes prostupuje snad všechny stránky našeho života, neobejdeme se bez ní při studiu, v práci a pochopitelně ani na dovolené, chceme-li se tedy podívat dál než na Lipno nebo do Tater. Tak proč ji, my Češi, pořád moc neumíme (čest výjimkám)? A to včetně nás mladých, kteří se ji odmalička učíme ve škole a mimo školu máme k dispozici výukové zdroje, o kterých se starší generaci ani nesnilo?

Čím více možností, informací a materiálů, tím bývá těžší se v nich zorientovat. Přemýšlíme, jestli začít s konverzací, gramatikou nebo slovní zásobou, v knihkupectví si lámeme hlavu, která učebnice z těch pěti přetékajících regálů bude nejvhodnější, jestli se raději jen nedívat na filmy v anglickém znění, nebo třeba neprojíždět fóra v angličtině… Až se občas stane, že ani nezačneme. Nebo začneme, ale naše odhodlání vyprchá dřív, než stihneme zaznamenat jakýkoli pokrok.

Angličtina online je tu proto, aby tápajícím usnadnila cestu a dala jim veškeré informace, které při studiu angličtiny mohou potřebovat. Každému funguje něco trochu jiného, shrňme si ale, co se nejvíc osvědčilo těm, kteří dnes angličtinu používají každodenně v práci i ve volném čase, přestože před pár lety přísahali, že talent na jazyky jim do vínku prostě nebyl dán. Jak se tedy efektivně naučit anglicky?

Studium angličtiny

1) Mizivé procento lidí vydrží u studia dostatečně dlouho jako samouk, klíčové je proto vybrat kurz angličtiny, který vám bude sedět. V Praze, Brně a obecně větších městech bývá na výběr ze stovek kurzů v různých pokročilostech, zaměřeních i intenzitě. Ale ani na samotě u lesa nemusíte rezignovat na pravidelnou výuku angličtiny s lektorem – stačí mít internet a domluvit si lekce angličtiny online třeba po skypu. Jazykovou školu nebo lektora je dobré si předem proklepnout – nejlepší obrázek si uděláte, když si přímo u kurzu nebo lektora přečtete, jak jsou spokojeni ostatní studenti.

2) Obklopte se angličtinou i ve volném čase, jak to jen jde. Zkuste zjednodušenou četbu v angličtině, sledujte videa, seriály a filmy v angličtině a snažte se přitom co nejméně číst titulky, nebo si je úplně vypněte. V telefonu i na počítači dejte sbohem češtině a nastavte si ovládání v angličtině. Pečlivě vybrané zdroje, které Angličtina online nabízí, od anglických vtipů až po anglické pohádky, vám umožní cvičit angličtinu a přitom se bavit. Abyste trénovali i komunikaci v angličtině, zkuste si najít parťáka, který se také učí anglicky, nebo ještě lépe, cizince, se kterým můžete anglicky pravidelně konverzovat.

3) Stanovte si jasný cíl a odměnu, kterou si dopřejete, až cíle dosáhnete. Můžete se rozhodnout, že do roka se připravíte na cambridgeskou zkoušku z angličtiny, třeba FCE, a až ji uděláte, koupíte si novou motorku nebo zájezd do Londýna. To už stojí za trochu snahy, ne?

Zanechte odpověď