Z Náchoda je to do Vratislavské zoo v Polsku sotva dvě hodiny jízdy. A rozhodně jde o skvělý výlet. Na davy turistů jako v pražské Tróji tu totiž nenarazíte, a přitom je celá zoo velmi pěkná a s množstvím zajímavých živočišných druhů k vidění.
Pokud máte v autě děti, rozhodně doporučujeme nespěchat, abyste stihli vstup do zoo již v ranních otevíracích hodinách. Zvláště za hranicemi jsou totiž cesty doslova obsypány radary a pokuty nebývají právě malé.
Zoo Wroclaw – místo klidu uprostřed města
Situování této významné turistické památky překvapí snad každého návštěvníka. Cesta k branám zoo bývá trnitá, za odměnu tu však zaparkujete bez potíží a zcela zdarma i uprostřed vrcholící turistické sezóny.
Měli byste vědět: Zoo Wroclaw je největší zoo v Polsku a 5. nejnavštěvovanější v Evropě. Díky velikosti areálu se však příchozí návštěvníci rovnoměrně rozptýlí. Založena byla už v roce 1985, ještě na území tehdejšího Pruska.
Cena vstupného potěší
U vchodu vás možná čeká zprvu lehké zklamání, protože všechny budovy tu působí jako ze 60. nebo 70. let. Bohužel ani uvnitř areálu to místy nebude lepší, ale prakticky jde o jedinou vadu na kráse.
A jak se pohybuje vstupné?
vstupné dospělí – 46 PLN
děti od 3 do 21 let (studenti) – 36 PLN
studenti 21-26 let – 41 PLN
děti do 3 let zdarma
Rodinné vstupné 2+3 – 155 PLN
Aktuální kurz Polského zlotého se pohybuje okolo 6 Kč za 1 PLN.
Náš tip: Neváhejte využít zvýhodněného vstupného, kdy za 199 PLN získáte rodinnou vstupenku do ZOO a AQUAPARKU zároveň.
Co můžeme v zoo vidět?
Zoo Wroclaw je unikátní především množstvím chovaných druhů. V tomto jí nemůže konkurovat žádná z těch naších, včetně pražské Tróji. I když některé budovy působí staře, z pavilónů budete doslova nadšení. Ukážeme vám jejich seznam!
Afrykarium
V Africe je hlavní životodárnou silou bezpochyby říční voda. A právě v tomto pavilonu si můžete prohlédnout pestrou přehlídku nejrůznějších vodních prostředí od biotopu řeky Nil až po korálové útesy.
Akwarium
Široký výběr sladkovodních i mořských nádrží s mnoha vzácnými i známými druhy.
Krokodylarnia
kromě krokodýlů se tu můžete setkat i množstvím zajímavých drobných savců. Například tříbarevné veverky pobíhají po speciálním hřebeni, jež propojuje pavilon s okolními stromy.
Małpiarnia
Opice, opice a zase opice. Tváří v tvář je možné je potkat přímo na mostě mezi stromy.
Pawilon Madagaskar
Pavilon malých savců odrážející pestrost obyvatel tohoto nevšedního ostrova. Děti potěšení zvláště lemury a noční část.
Pawilon Małp Człekokształtnych
V tomto pavilonu opic můžete potkat spíš primáty blízce příbuznými s lidmi. Zvláště před oddělením šimpanzů bývají občas návaly.
Ptaszarnia
Jeden z nejstarších pavilonů v zoo. Aktuálně prochází rekonstrukcí. Nejvýznamnější obyvatelem je kriticky ohrožený ara.
Ranczo i Dzieciniec
Dva otevřené pavilony pro nejmenší návštěvníky zoo s atraktivní jízdou na shetlandských ponících.
Sahara
Poušť může skrývat spoustu života. Najdete tu antilopy oryx, fenky, velbloudy, ale také množství drobných savců, ptáků i bezobratlých.
Słoniarnia
Tady návštěvníky přivítají indičtí sloni, trpasličí hroši a také tapíry. Právě krmení slonů patří v ZOO Wroclaw k nejoblíbenějším.
Terai
Zcela nový objekt postavený pro nosorožce, které tu doprovází také giboni nebo nevšední veverky jelarangy s ocasem delším než tělo.
Terrarium z Motylarnią i „Smokami Indonezji“
Chcete-li vidět draky, máte právě tady jedinečnou příležitost – máme sice na mysli „jenom“ ty komodské, ale to vůbe nevadí. A nezapomeňte také na smrtelně jedovaté šípové žáby nebo expozici motýlů.
Pawilon „KLIMAT, LUDZIE, ZWIERZĘTA”
Poslední pavilonem v zoo je edukativní centrum, seznamují návštěvníky s dopady činnosti člověka na okolní přírodu. Jde o skvělé zakončení celé návštěvy.
1 komentář
dobry den lze v zoo platit kartama dekuji