Zwiesel – tip na výlet kousek od hranic

Hledáte nevšední tip na výlet po Německu, ale nemůžete si dovolit z časových důvodů cestovat příliš daleko? Pak se vám určitě zalíbí městečko Zwiesel, které leží pouhých 12 kilometrů od českých hranic.

Stačí navštívit okres Regen v Dolním Bavorsku a jeho „klimatické lázně.“ Tak se totiž Zwieselu díky jeho unikátnímu podnebí už odnepaměti říká. Leží mezi dvěma řekami – Vekou Řeznou a malou Řeznou, takže je tu po celý rok velmi příjemně. Využít můžete zejména nejrůznějších sportovních aktivit v okolí, anebo vsadit na dlouhou sklářskou tradici a ponořit se do historie tohoto nevšedního řemesla trochu více.

Zwiesel

Zwiesel – co navštívit?

Na prohlídku tohoto malého městečka s 10 000 obyvateli si vyhraďte alespoň jeden celý den. Jinak si nestihnete do sytosti vychutnat vše, co Zwiesel svým návštěvníkům nabízí. A to by byla skutečně škoda.

Největší pyramida z křišťálového skla na světě

Již dlouho jde o jednu z dominant Zwieselu, která vám důrazně připomene, jak dlouhá a rozmanitá je místní sklářská tradice. Úchvatný umělecký kousek tvoří více než 93 000 skleniček na víno, pečlivě naskládaných do tvaru jehlanu.

Za nejstarší budovou na náměstí

I když první písemné zmínky o městě jsou mnohem starší, první dochovaná historická budova pochází teprve ze 16. století. Najdete ji na Hlavním náměstí spolu s radnicí, fontánou a dominantou města – sochou sv. Jana Nepomuckého, obklopeného ještě svatým Sebastiánem a svatým Floriánem. Pokud hledáte ideální místo pro selfie, bude to právě tady.

Tajemné podzemí, které se vyplatí navštívit

Podzemní chodby, jež vznikly během středověku, lákají každý rok stále více návštěvníků. A to i přesto, že k prohlídkám je zpřístupněna pouze jejich menší část. Můžete se těšit na četné muzejní exponáty, ale i zajímavé výstavy, pořádané během roku. O všech najdete informace na oficiálním webu města.

Za poznáním do muzea

I když je Zwiesel vcelku malý, najdete v něm hned tři zajímavá muzea. A z čeho můžete vybírat?

  • Muzeum skla Theresienthal
  • Muzeum lesa ( i tady však najdete něco o historii místního sklářství)
  • Muzeum pivovaru Dampfbierbrauerei Zwiesel (to jednoduše žádný správný Čech nemůže vynechat)

Farní kostel sv. Mikuláše

Pokud chcete ochutnat pořádný kousek historie, zamiřte na Kostelní náměstí a do stavby patřící sv. Mikuláši. I když jde o kostel z konce 19. století, nabízí úchvatnou podívanou. Jeho trojlodní stavba je postavena v novogotickém stylu a pro jeho velkolepost se mu také často přezdívá „dóm bavorského lesa.“

Za osvěžení do Aquaparku

U sportovních aktivitách jsme tu už mluvili. Na vodní radovánky je nejlepší místní aquapark s halou ukrývající hned několik krytých bazénů nebo velkou loukou na slunění, přístupnou v létě. Samozřejmostí je i skokanská věž, parní lázně, solária nebo pláž pro volejbal.

Zanechte odpověď